Serija A - Lider je silni Napoli, sunovrat domaćina!

nedelja 10.01.2016.
16:56

Nakon poraza Intera na svom terenu od Sasuola, Napoli je pobedom protiv Frozinonea preuzeo lidersku poziciju u Seriji A.

BETA/AP Photo/Salvatore Laporta

Kao što se i pretpostavljalo, Napoli nije imao previše problema sa Frozinoneom, jednom od najslabijih ekipa ove sezone u Seriji A.

Ekipa Mauricija Sarija slavila je rezultatom 1:5, bez većih problema došli su do nova tri boda i do 12. pobede u šampionatu u 19 odigranih kola. Pored svega toga, ovo je bila i treća uzastopna pobeda Napolija.

Gonzalo Iguain je ponovo dokazivao svima kakav je majstor, posebno ako pogledate četvrti gol Napolija. Danas je postigao nova dva gola, za ukupno 17 u sezoni Serije A.

Trebalo je Napoliju 20 minuta igre da dođe do gola, nakon kornera koji je izveo Žoržinjo Albiol je bio najspretniji i sa samo par metara doveo je Napoli do prednosti.

Nakon toga Iguain postiže gol iz penala u 30. minutu, da bi Marek Hamšik sjajnim udarcem sa 20-ak metara savladao golmana Zapina. Igrao se 59. minut, već tada se znao pobednik.

Samo minut kasnije Iguain potvrđuje pobedu Napolija na ovaj način. Majstorija.

Uspeo je Napoli da postigne još jedan gol do kraja, Gabijadini je bio strelac u 72. minutu nakon fantastičnog udarca levom nogom, ponovo je pokazao kakvim šutem raspolaže.

Domaćini stižu do počasnog pogotka pred sam kraj, strelac je bio Samarko.

Dva nerešena rezultata Verone protiv Milana i Sasuola možda su dala malo samopouzdanja ekipi, ali nakon novog poraza na svom terenu sigurno je da su sada glavni konkurenti za ispadanje iz Serije A. Verona je na svom terenu poražena od Palerma rezultatom 0:1 golom Vaskeza u 27. minutu meča nakon asistencije Jajaloa.

Verona je bila bolji tim do tog gola, a onda je Palermo bio bliži da postigne sledeći, ali promene rezultata nije bilo.

Torino je poražen na svom terenu od Empolija, još jedna utakmica u kojoj domaćini nisu uspeli da postignu gol. Jedini strelac na ovom meču bio je Masimo Makarone koji je u situaciji 1 na 1 sa golmanom Torina, Padelijem, proturio čuvaru mreže loptu kroz noge.

Domaći bolji nakon gola koji su primili, ali bez promene rezultata.

Nikola Maksimović se vratio u startnu postavu Torina.

Ivan Radovanović, još jedan srpski internacionalac koji nastupa u Italiji, odigrao je solidnu utakmicu za ekipu Kjeva, a njegova ekipa je uspela da savlada Bolonju sa 1:0 golom Pepea u 79. minutu.

Destro je propustio najveću priliku za Bolonju pri rezultatu 0:0, penal mu je odbranio Bicari.

Atalanta i Đenova su odigrali još nezanimljiviji meč, nisu uputili niti jedan šut u okvir gola u prvom poluvremenu,  da bi u drugom Đenova golovima Džemailija i Pavoletija stigla do zlata vrednih bodova. Darko Lazović nije igrao danas.