Novajlija u Seriji A ostvario prvu pobedu u eliti, u sedmom kolu protiv Torina. Naš Brkić se preselio na klupu...

BETA/AP Photo/Marco Vasini

Dugu seriju bez pobede u elitnom društvu, ekipa Karpija je prekinula večeras na svom terenu, u duelu sa Torinom.

Domaći tim je slavio rezultatom 2-1 i tako se odmakao sa dna tabele Serije A.

Prvo poluvreme proteklo je bez golova, a trijumf Karpija najavio je autogol Padelija u 55. minutu.

Sedamnaest minuta kasnije, Rajder Matos je duplirao prednost i doveo Karpi na prag trijumfa - 2:0.

Ipak, gosti iz Torina se nisu predavali, samo dva minuta kasnije su iznudili jedanaesterac, koji je u gol pretvorio Maksi Lopez i smanjio na 2-1.

Vršila je ekipa Torina pritisak u finišu meča, imali su par prilika za izjednbačenje, ali su se domaći odbranili i ostvarili istorijski trijumf.

Golove možete da vidite OVDE.

Dodajmo još i da je naš reprezentativni golman Željko Brkić, do sada standardan u svom timu, večerašnji meč odgledao sa klupe.

Večeras od 20:45h igra se i gradski derbi u Veroni.