nedelja 08.03.2015.
22:44

Uzbudljiv derbi u Napulju, na kraju podela bodova, a mnogo više razloga za zadovoljstvo imaju ''Neroazuri''.

Beta/AP Photo/Salvatore Laporta

U poslednjoj večerašnjoj utakmici 26. kola italijanske Serije A, Napoli i Inter su igrali nerešeno, rezultatom 2-2.

Prvo poluvreme je proteklo u znaku domaćina, ali Gonzalo Iguain nije uspeo da iskoristi par izglednih prilika pred golom Handanoviča.

U drugi deo igre se ušlo bez golova, ali posle samo šest minuta igre u nastavku, Marek Hamšik je na pravi način iskoristio centaršut Enrikea sa desne strane i udarcem glavom pored statične odbrane Intera, poslao loptu u mrežu - 1:0.

Novi udarac, gosti su doživeli u 63. minutu. Akcija Hamšika, koji je ispred kaznenog prostora gostiju uposlio Iguaina, a ovaj sjajnim udarcem sa dvadesetak metara konačno uspeva da nadmudri Handanoviča - 2:0.

Izgledalo je da Inter neće moći da se rezultatski vrati u ovu utakmicu, ali samo devet minuta kasnije, Rodrigo Palasio se najbolje snašao u gužvi pred golom Napolija i iz neposredne blizine prosledio loptu u mežu - 2:1.

Tada su Manćinijevi puleni videli svoju šansu da ipak odu neporaženi iz Napulja i u tome su na kraju uspeli, zahvaljujući jedanaestercu koji su iznudili u 87. minutu.

Enrike je tada zaradio isključenje, a siguran sa bele tačke bio je Mauro Ikardi, koji pogađa Anduharovu mrežu, za konačnih 2-2!

Sve golove možete da pogledate OVDE.

Inače, Nemanje Vidića večeras nije bilo u igri, štoperski tandem Intera činili su Ranokija i Žuan.

Ovim remijem, Inter se domogao osmog mesta sa 36 bodova, a Napoli je ostao na trećem mestu sa 46 osvojenih bodova.

Rezultate današnjih mečeva 26. kola možete da vidite OVDE.