ponedeljak 28.09.2015.
20:55

Novajlija u italijanskoj Seriji A večeras upisao prvi trijumf u elitnoj konkurenciji.

BETA/AP Photo/ Massimo Pinca

Posle četiri vezana poraza na startu, a onda iznenađujućeg remija u Torinu protiv aktuelnog šampiona Juventusa, ekipa Frozinonea je i večeras najavila uspon forme.

Pred svojim navijačima su ostvarili prvu, istorijsku pobedu u Seriji A, i to protiv Empolija koji je savladan rezultatom 2-0.

Posle prvog poluvremena bez golova, gosti su kapitulirali u 58. minutu, kada je Federiko Dionisi pravovremeno reagovao na jednu odbijenu loptu pred golom gostiju i iz neposredne blizine je poslao u mrežu - 1:0.

Nada ekipe Empolija da može da izbegne poraz trajale su do 71. minuta, kada je Danilo Sodimo iskoristio grešku odbrane gostiju i savladao Skorupskog za konačnih 2-0.

Golove možete da pogledate OVDE.

Empoli je od 77. minuta imao i igrača manje na terenu, pošto je Rikardo Saponara zbog nesportskog ponašanja dobio direktan crveni karton.

Ovo je bila pretposlednja utakmica šestog kola, koje će biti kompletirano od 21 čas, kada Atalanta dočekuje ekipu Sampdorije.