Serija A - Bez pobednika u derbiju Verone

subota 03.10.2015.
22:48

U drugoj utakmici sedmog kola Serije A, Verona bila bliža trijumfu protiv gradskog rivala, ali meč je ipak završen bez pobednika.

BETA/AP Photo/Felice Calabro'

Fudbaleri Kjeva i Verone podelili su večeras bodove u gradskom derbiju, u okviru sedmog kola Serije A. Meč je završen rezultatom 1-1, a Verona ni posle sedam odigranih kola nema nijedan ostvaren trijumf.

Iako je Kjevo bio blagi favorit u ovom meču, više razloga da žale za celim plenom ima ekipa Verone.

Posle prvog poluvremena bez golova, Verona je u 70. minutu meča povela golom Erosa Pizana, koji je glavom poslao loptu u mrežu posle centaršuta Morasa iz slobodnog udarca sa desne strane.

Ipak, gosti nisu uspeli da sačuvaju ovu prednost. Trinaest minuta kasnije odlična akcija Kjeva po levoj strani, centrirao je Gobi, a udarcem glavom izjednačio je Kastro, postavivši konačnih 1-1.

U poslednjim minutima nadoknade vremena, štoper Kjeva Cezar umalo nije postigao autogol, pa Verona ipak nije došla do sva tri boda.

Posle ovakvog epiloga, Kjevo sada ima 12 osvojenih bodova na deobi četvrtog mesta, a Verona je i dalje na začelju sa samo četiri.