Sergej golčinom srušio "srpski" Mehelen!

petak 24.04.2015.
22:41

Golom srpskog internacionalca Sergeja Milinkovića-Savića Genk se revanširao Mehelenu za prošlonedeljni debakl i ujedno naneo prvi poraz ekipi Aleksandra Jankovića od početka plej-ofa.

krcgenk.be
krcgenk.be

U prvoj utakmici 4. kola plej-ofa za izlazak u Evropu Genk je kao domaćin savladao Mehelen rezultatom 1:0 (0:0) golom koji je postigao srpski internacionalac Sergej Milinković-Savić.

Pre samo nedelju dana Mehelen je kao domaćin deklasirao Genk rezultatom 4:0 ali je ekipa Saleta Jankovića večeras kapitulirala na "Kristal Areni".

Prvi poraz u plej-ofu za plasman u Ligu Evrope Mehelen je doživeo usled pogotka koji je u 58. minutu za Genk postigao bivši vezista Vojvodine Sergej Milinković-Savić. Mladom reprezentativcu Srbije ovo je bio četvrti pogodak u prvoj internacionalnoj sezoni koju igra nakon prelaska u Genk.

Gosti su 15 minuta pre kraja ostali sa igračem manje na terenu a dodajmo i to da su pored Milinković-Savića na terenu bili i srpski internacionalci iz redova Mehelena Kosanović, Veselinović i Obradović.

Na tabeli grupe "A" i dalje vodi Mehelen koji ima 9 bodova posle četiri utakmice, ali se sada i Genk ima 9 bodova i do kraja plej-ofa očekuje se velika borba ova dva kluba za mesto koje vodi u Evropu.