Sergej debitovao, u Rimu gotovo za poluvreme!

Autor: Vladimir Stojanović
subota 22.08.2015.
22:37

Lacio slavio na otvaranju, Srbin prvi put na terenu u Seriji A, a sve vredno pomena videli smo u prvom poluvremenu.

Maurizio Brambatti/ANSA via AP

Lacio je krenuo uraganski i posle par pretnji Miranteu, domaćin je stigao do ubedljivog vođstva.

Bilja je sa ivice kaznenog prostora matirao doskorašnjeg golmana Parme dok je novajlija iz Ajaksa Kišna nakon centaršuta Kandreve na debiju postigao gol.

Imao je Basta dobru šansu da sve reši, ali u finišu prvog poluvremena Felsinei su iz jedine šanse preko Mankosua smanjili rezultat. Napadač Bolonje je tako na debiju u Seriji A postigao i prvenac.

U nastavku smo posle sat vremena videli i našeg Milinković Savića, manje uzbuđenja nego u prvom poluvremenu, šutirali su Kandreva, Kataldi i Anderson, ali Rimljani nikako nisu uspevali da dotuku rivala.

Ovo je bilo veče debija, Matija Destro prvi put u dresu Bolonje nakon samo dva treninga sa novim klupskim drugovima, zamenio je u poslednjih 15 minuta Akvafresku.

U samom finišu je Beriša spasao domaćina, sjajna intervencija posle akcije u kojoj su učestvovali Brijenca i Brigi.

Na kraju minimalna pobeda "Orlova" koji su u nastavku verovatno više mislili na revanš plej ofa Lige šampiona. U Leverkuzen za četiri dana nose prednost od 1:0 iz prvog meča sa "Olimpika".