nedelja 11.12.2016.
18:50

Fudbaleri Sent Etjena slavili su na svom stadionu u okviru 17. kola Lige 1.

Beta/AP Photo/Laurent Cipriani

Na "Žefri-Žišardu" je gostovao Gengam, ali su se kući vratili bez bodova, kako je domaćin slavio sa minimalnih 1:0 (1:0).

Prvo poluvreme je pripalo ekipi Sent Etjena, do prednosti, na kraju se ispostavilo i pobedonosnog pogotka, stigli su u 25. minutu preko Hamume.

Kevin Malki je sjajno prošao po desnoj strani, vratio je loptu do Hamume koji je bio na penalu, ovaj se namestio na udarac i lako savladao golmana gostiju.

U drugom poluvremenu potpuna dominacija Gengama, imali su 72% posed lopte, čak 13 šuteva (šest u okvir) ka golu domaćina, naspram jednog udarca Sent Etjena.

Lopta ipak nije htela u mrežu sjajno Stefana Rufijea, te je rezultat do poslednjeg sudijskog zvižduka ostao napromenjen.

Gengam ostaje šesti sa 26 bodova, dok je Sent Etjen sada osmo sa samo bodom manje od današnjih rivala.