Seltin "minimalac", Granada pevajući iz Valensije!

Autor: Vladimir Stojanović
subota 12.12.2015.
20:08

U Vigu domaćin preživeo sa igračem manje, derbi začelja doneo radost Andalužanima.

Beta/AP Photo/Manu Fernandez

Selta je dominirala protiv Espanjola koji se držao u prvom poluvremenu do finiša kada je Jago Aspas prevario Alvara i matirao Pau Lopeza.

U nastavku Pablo Ernandez dobija na startu drugog dela crveni karton pa je domaćin ostao sa fudbalerom manje. Ni to im nije smetalo da budu opasni, pogodili su prečku. No, kako je meč odmicao, Selta sve umornija, imao je njihov golman Serđo jednu intervenciju, a povredio se i Nolito. Ipak, održali su se do kraja i osvojili važne bodove.

U Valensiji je Granada golom Penarande u 50. minutu povela protiv Levantea koji slabije igra kod kuće, no Simao ih je spasao poraza. Granadi je poništen gol El Arabija, gosti opasni,  uspeli su u finišu da stignu do pobede. Penaranda je drugi put pogodio mrežu Levantinaca, nokaut posle koga je Granada iskoračila iz zone ispadanja, a Levanteu su ostale silne brige.

U prvom meču dana je La Korunja šokirala Barselonu i posle 0:2 odnela bod sa "Kamp Nou".

U petak su Hetafe i Sosijedad remizirali, večeras Sevilja dočekuje Hihon od 20:15, dok od 22:05 na Kanarskim Ostrvima kod Las Palmasa gostuje opasni Betis.

Hetafe - Sosijedad 1:1
Barselona - La Korunja 2:2
Selta - Espanjol 1:0
Levante - Granada 1:2
Sevilja - Hihon 20:30
Las Palmas - Betis 22:05