Seltik slavio u ''Old firmu'' za plasman u finale FA kupa

nedelja 23.04.2017.
14:53

Tim Brendana Rodžersa boriće se za trofej u FA kupu, koji je poslednji put osvojio 2013. godine.

EPA/ROBERT PERRY

Fudbaleri Seltika plasirali su se u finale FA kupa pošto su danas savladali ekipu Glazgov Rendžersa rezultatom 2:0 (1:0).

Tim Brendana Rodžersa ponovo je nadigrao svog najvećeg rivala i zasluženo došao do novog finala FA kupa.

Seltik je do vođstva došao već u 11. minutu kada je Musa Dembele lepo odložio loptu za Mekgregora, a ovaj preciznim udarcem sa 16 metara pogodio drugi ugao za 1:0.

Seltik je u 34. minutu ostao u velikom problemu pošto je Dembele morao da napusti igru zbog povrede, a zamenio ga je Grifits.

Međutim, ni izostanak najboljeg igrača nije uticao na igru Seltika, koji je na startu drugog poluvremena došao do nedostižnih 2:0.

Tavernije je oborio protivničkog igrača u svom šesnaestercu, a sudija je pokazao na belu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Skot Sinkler.

Rendžers je do samog kraja imao nekoliko solidnih pokušaja, ali je golman Gordon ostao nesavladan, pa je Seltik u svom novom finalu.

Seltik je u finišu meča imao još jednu priliku da dođe do 3:0, ali je Rogić pogodio stativu i rezultat je ostao nepromenjen.

Za trofej u FA kupu, svoj 37. po redu i prvi posle 2013. godine, Seltik će se sastati sa ekipom Aberdina.