Seltik ispustio pobedu u "Old Firmu"!

nedelja 12.03.2017.
14:58

Iako su na pragu da osvoje novu titulu u škotskom Premijeršipu, navijači "Hupsa" će definitivno biti razočarani rezultatom jednog od najvećih svetskih derbija.

EPA/ROBERT PERRY

Nakon 90 minuta igre u velikom škotskom derbiju, poznatijem kao "Old Firm", nije bilo pobednika.

Duel Seltika i Glazgov Rendžersa na "Seltik Parku" okončan je rezultatom 1:1 (1:0).

Poveli su domaći u 35. minutu golom Stjuarta Armstronga. Forest je prošao po desnoj strani, vratio je loptu Armstrongu koji je bio na ivici šesnaesterca, da bi ovaj sjajnim udarcem pogodio bliži ugao gola gostiju i doveo Selitk u vođstvo.

Ipak, u nastavku daleko bolja igra Rendžersa, koji uspevaju da dođu do izjednačenja u 87. minutu preko veterana Klinta Hila. Šut O'Helorana je odbranio Gordon, ali na odbitak je naleteo Hil, koji lako trese nebranjenu mrežu.

Seltik se tada probudio, ali je bilo kasno, te je 405. "Old Firm" okončan remijem.

"Zeleno-beli" su i dalje suvereno prvi na tabeli sa 80 bodova, 25 više od drugoplasiranog Aberdina, dok je Rendžers treći sa 33 poena manje od ljutih rivala.