Seltik 23. učesnik Lige šampiona!

utorak 22.08.2017.
19:23

Bilo je opasno u jednom trenutku, Astana je vodila i sa 4:1, ali je Seltik ostao na nogama do kraja i konačnim rezultatom 8:4 posle dve utakmice ide dalje.

Epa/Peter Powell

Seltik je nakon prve utakmice imao 5:0 protiv Astane, ali je danas odigrao daleko ispod očekivanja u Kazahstanu, pošto su gubili čak i sa 4:1, ali je na kraju završeno sa 4:3.

U 26. minutu Astana za koju je danas branio Nenad Erić je povela sa 1:0 autogolom Ajera, ali je samo 8 minuta kasnije Sinkler uspeo da izjednači i da praktično dovede Seltik do Lige šampiona.

Ipak, za 20 minuta Astana u drugom poluvremenu stiže do 3 gola, Mužikov i Tvumasi 2 puta su pogađali mrežu Seltika, imali 20 minuta da postignu još tri gola za plasman u Ligu šampiona.

Pokušavali su na sve načine, ali se Seltik ne samo odbranio, već je postigao i gol preko Ničama u 81. minutu čime je sve bilo rešeno.

Do kraja, moral je pao ekipi Astane, pa su primili još jedan gol, ekipa Brendana Rodžersa je dokrajčila Kazahstance golom Grifitsa.

Dakle, Seltik je 23. učesnik Lige šampiona, najverovatnije će biti u trećem šeširu.