Selta ubedljiva, Mančester vodi

četvrtak 13.04.2017.
22:11

U tri utakmice koje su počele u određenom terminu, postignuto je šest golova u prvih 45 minuta.

EPA/PETER POWELL

Ajaks je ugostio Šalke, nakon 45 minuta igre domaćin vodi, golom Klasena u 23. minutu.

Kapiten je bio siguran sa kreča, a "Kopljanici" su potpuno dominurali te je pravo čudo da nemaju i veću prednost.

Što se tiče susreta u Vigu, Selta hita ka polufinalu. Vode sa 3:1 protiv Genka, iako su nakon 10 minuta igre gubili.

Genk je poveo preko nekadašnjeg igrača Fejenorda Žan-Pola Botijusa, ali samo pet minuta je trebalo Špancima da se konsoliduju i izjednače.

Strelac je u 15. minutu bio Pione Sisto, da bi samo tri minuta kasnije Aspas doneo preokret domaćinu.

Do poluvremena, tačnije u 38. minutu, bivši fudbaler Mančester sitija Džon Gvideti se postarao da španski tim pred odmor ima i dva gola prednosti, kako je pogodio mrežu Genka na asistenciju Aspasa.

Mančester vodi na gostovanju u Anderlehtu, strelac jedinog gola u prvom delu bio je Mihtarijan.

Najpre je Valensija odlično centrirao sa desne strane, lopta je stigla do Rašforda koji je uputio nezgodan udarac, Ruben je sačuvao mrežu, ali je do odbitka došao Mihtarijan, koji iz mrtvog ugla pogađa ipak nebranjenu mrežu domaćina. Jermen se u strelce upisao u 37. minutu.

Što se tiče četvrtog susreta između Liona i Bešiktaša, on je zbog nereda navijača počeo sa zakašnjenjem od 45 minuta, a nakon 15 minuta igre gosti su poveli golom Rajana Babela.