20:23

Komšije iz Viga odnele ceo plen iz La Korunje, dok je u drbiju začelja Sporting upisao tri boda na svom 'El Molinjonu'.

screenshot - Youtube.com

Jago Aspas je "ukrao šou" na 'Riasoru'.

Napadač Selte je bio strelac jedinog gola u derbiju Galicije odigranom u La Korunji.

Gosti iz obližnjeg Viga su zaslužili pobedu, a osim strelca jedinog gola Aspasa istakao se i golman Alvarez, koji je početkom drugog poluvremena odbranio zicer Selsu Borhesu.

Reprezentativac Srbije Nemanja Radoja je odigrao ceo meč za Seltu.

U isto vreme u Asturiji, Sporting Hihon je u okršaju davljenika savladao Granadu sa 3:1 i preskočio je na tabeli, iako su gosti iz Andaluzije prvi poveli.

U prvom poluvremenu su mreže mirovale, a Granada je povela posle pet minuta igre u nastavku golom Ingasona. Međutim, prednost gostiju potrajala je nepunih deset minuta, a do 67. minuta Hinon je postigao tri gola. Rerervista Lasina Traore je pokrenio domaći tim samo što je ušao u igru, rezultat je prekorenuo Baben, a konačan rezultat postavio je Karmona.

Traore je u 82. minutu mogao da učini pobedu Hihona još ubedljivijom, ali nije bio precizan sa bele tačke.

Zavesa na današnji program u Primeri spušta se večeras na 'Nou Kampu', gde Barselona u 20:45 dočekuje Valensiju.