nedelja 21.02.2016.
00:02

Ekipa iz Viga pobedila nakon više od mesec dana u španskom šampionatu.

sportske.net

Klub sa 'Balaidosa' igra veoma slabo i na poslednjih 5 mečeva su uspeli da osvoje samo 1 bod, od mogućih 15.

Sa druge strane Eibar se nalazi na 6. mestu na tabeli Primere, ali igraju jako slabo u gostima i zabeležili su samo jednu pobedu na poslednjih 7 mečeva u Primeri.

Ekipa Eduarda Beriza je konačno prekinula 'post' u Primeri pobedom protiv ekipe Eibara rezultatom 3-2.

Selta je svoju bolju igru krunisala u 31. minutu kada je Guideti zatresao mrežu golmana Riezga. Đoni Kastro je udvostručio prednost domaćeg tima u 39. minutu.

Guideti je u 69. minutu, svojim drugim pogotkom na meču, doneo ubedljivu prednost svom timu.

Kada su svi mislili da je rešeno pitanje pobednika na ovom meču, sudija je u 84. minutu pokazao na belu tačku nakon što je lopta pogodila u ruku jednog fudbalera Selte, a siguran sa bele tačke bio je Saul.

Tri minuta kasnije Inui je pogotkom vratio rezultatsku neizvesnost u ovaj meč i doneo tračak nade Baskijcima da bi mogli da dođu do izjednačenja.

Puleni Mendilibara su sve snage usmerili na napad, ali nisu imali snage da dođu do izjednačenja.

Ovu pobedu kluba sa 'Balaidosa' uveličao je povratak na teren njihovog najboljeg fudbalera Nolita, koji se vratio na teren nakon dvomesečne pauze.

Srpski fudbaler Nemanja Radoja proveo je poslednjih 5 minuta, kada je u igru ušao umesto Vasa.