subota 12.11.2016.
11:35

Ameri doživeli prvi poraz na domaćem terenu posle 44 godine.

Beta/AP Photo/Silvia Izquierdo

Fudbaleri Meksika pobedili su selekciju SAD rezultatom 2:1 u kvalifikacijama za SP 2018, a heroj gostiju bio je Rafael Markez.

Neverovatno, ali Amerima je ovo prvi poraz na domaćem terenu u kvalifikacijama još od 1972. godine.

Nekadašnji, 37-godišnji fudbaler Barselone postigao je pobedonosni pogodak u 89. minutu kada je nakon kornera glavom poslao loptu u dalji ugao.

Prethodno je Lajun doneo prednost Meksikancima u 20. minutu, a izjednačio je Vud u 49. minutu.

U ostalim mečevima, Kostarika je u gostima savladala Trinidad i Tobago sa 2:0, dok je Panama takođe kao gost bila bolja od Hondurasa - 0:1.

Ovo je inače bilo prvo kolo kvalifikacija, pošto grupa Severne i Centralne Amerike ima svega šest ekipa. Tri idu direktno na SP, dok četvrta ide u baraž.

19 Komentara

Lord Bobinhoo!
Saturday, 12.11.2016
18:43

90 % navijaca Barse se i ne seca ovog odlicnog stopera kao sto su Steffan Kuzmanovic,Simke,Esad-aka Hadzimontagtic jer oni prate Barselonu samo od kada je Messi poceo da igra :D

04
Sunday, 13.11.2016
05:27

A sećaš li se ti dalibore ovih 0:4 od pre godinu dana? :D Ili je to neka crna rupa u tvom sećanju? :D

Monday, 14.11.2016
20:55

SVe se gleda,zadnju je dobio Real :D

04
17:49

Ovih 0:4 je daki iz vremena od kada ti pratiš fudbal. :D Nemoj da pričamo šta je bilo 1938. u kupu slavice cukteras ili od 1955-1960. :D

16:26

SteffiXenonPS 11-1 najveci rezultat u El Klasicima :D,trofeji 32-24,11-5,nemoj vise da repliciras sve je jasno :D

Делија_момак
17:54

Па ко да заборави ову легенду?!

Realan tip
17:12

Tri ekipe idu direkt i jedna u baraz. Realno jedna direkt i jedna u baraz i dosta im, sta ce tri reprezentacije od ovih sest na Svjetskom. Meksiko jedini nesto vrijedi.

13:34

Ма давно је он играо па смо га заборавили... :) Браво Мексиканци!!!

Anderton
13:31

Svaka čast. Jedan od mojih omiljenih igrača.

13:11

Bravo Meksikanci. Ameri imaju previse lake kvalifikacije, da igrajuu Evropi ili Juznoj Americi ne bi tek tako lako prolazili, otud i ovaj rekord.

15:08

To je tacno, ali mi nikad ne bismo napravili taj rekord, posmatraj stvari i na takav nacin:-D

LuisSuarezFB
12:59

Naravno da se secam. Isti je u faci, samo je tada imao rep. Gotivan igrac

HHadzimontagic
12:58

Dosta vise Barselona, samo Barselona te igrao Maradona, Romario, Zuba, Rivaldo, Ronaldinjo, Mesi, Neymar, pa sad ovog Markeza. Pa se prica kako je Alkantara glavni u Bajern, kad on igra kako ubrzava igru svojim tacnim pasovima. Pa Sancez kako je on glavni igrac Arsenala, drzi igru Arsenala. Dokle ce ova Barsa da Vlada fudbalom, zasto najbolji moraju da igraju u Barsi. Jos ako kazemo Injesta i Savi. Pa ta Barsa je radilica neopisiva. Nemoj te vise hvaliti Barsu. Pohvali te Real, kako je razbio Volsburga, Pohvalite Real kako je mnogo opasan u produzetke finala LS. Obadva finala LS sa Atletikom na produzetke. Pohvali te Real kako ima Ronalda, reci te kako je Ronaldo bolji od Mesija, Reci te kako je Kroz bolji od Injeste. Reci te kako golman Reala odlicno brani, a sta misli te da Real ima dva golmana na terenu, tada nikad Real nebi primio od Barse po 6 po 4 po 4komada u sred Madrida.