Sarajevo šampion BiH!

subota 30.05.2015.
19:03

Danas je završen i ovosezonski šampionat Bosne i Hercegovine! Titulu u Premijer ligi BiH osvojila je ekipa Sarajeva, koja je danas izborila odlučujući trijumf protiv Slobode.

fcsarajevo.ba

Šampionska trka između najvećih rivala, Sarajeva i Željezničara, trajala je do poslednjeg kola, a na kraju, prva je kroz cilj prošla ekipa sa Koševa, koja je danas u poslednjem kolu na svom terenu savladala tuzlansku Slobodu sa 3-1.

Golovima Benka u 12. i Velkoskog u 17. minutu, Sarajevo je vrlo brzo steklo ubedljivu prednost, a neizvesnost je vratio gol Zebe u 29. minutu, za 2-1.

Sve dileme otklonjene su u 77. minutu, kada je nekadašnji napadač Vojvodine Nemanja Bilbija postigao treći gol za Sarajlije i postavio konačnih 3-1.

Za to vreme, Željezničar je gostovao u Zenici, odakle je odneo samo bod, u remiju rezultatom 1-1.

Posle ovakvog epiloga, Sarajevo je sezonu završilo na vrhu tabele sa 66 bodova, a Željezničar je drugi sa 63. Plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope izborio je i trećeplasirani Zrinjski, koji je danas kao gost igrao 1-1 sa Širokim Brijegom.

Iz Premijer lige BiH ispadaju Mladost i Zvijezda iz Gradačca. Ove ekipe su se danas i sastale u derbiju začelja i njihov meč je završen bez pobednika - 1:1.

Banjalučki Borac je sezonu završio na petom mestu sa 49 bodova, posle današnjeg poraza od Veleža u Mostaru, rezultatom 1-0.