Ponovo su ostali bez ijednog boda, ovoga puta na svom stadionu.

twitter.com/Boro

Nadali su se u upravi Sanderlenda da mogu do prvih bodova da dođu u meču drugog kola na svom stadionu protiv Midlsboroa, kako su na premijeri poraženi od Mančester sitija.

To se ipak nije desilo, kako je ekipa sa "Riversajda" došla do prvog trijumfa u novoj sezoni.

Na kraju je bilo 1:2 u korsti Midlsboroa, golove za goste je postigao Kristijan Stuani, dok je mrežu Guzana tresao Patrik van Anholt.

Više o uvodnim minutima meča i golčini kojom je Stuani načeo "Crne mačke", pročitajte OVDE.

U nastavku susreta je Sanderlend pokušavao da dođe do izjednačujućenja, Januzaj je delovao kao neko ko je mogao da dođe do gola, ali se to ipak nije dogodilo.

Domaćin je doživeo i veliki peh kada se povredio iskusni Džon O'Šej, a umesto njega je u igru ušao debitant u redovima Sanderlenda Stiven Pijenar.

Do poluvremena su gosti uspeli i da udvostruče prednost, a strelac je ponovo bio Stuani.

Postigao je Urugvajac pogodak nakon jako lepe akcije koji je počeo Foršo. On je potom prelepo dodao loptu do Negreda, koji je najpre sjajnom varkom izbacio čuvara a onda i nesebično priograo Stuanija.

Na poluvreme se otišlo sa dva gola prednosti za goste.

U drugom poluvremenu je Mojes bacio sve karte na napad, a u igru je uveo i Džermejna Lensa umesto Padija Meknera.

Sanderlend je nastavio da pritiska, delovali su sve opasnije, a prvu sjajnu priliku je na isteku jednog časa igre imao van Anholt, ali je njegov udarac sjajno zaustavio Guzan.

Domaći su do gola došli upravo preko nekadašnjeg levog beka Čelsija. Votmor je najpre šutirao, Guzan je uspeo da odbrani, ali je lopta stigla do Anholta koji je bio nepogrešiv.

van anholt

Do kraja susreta su uglavnom domaći pokušavali, ali nisu uspeli da dođu do željenog izjednačenja.