Šampion šokiran na Stamford Bridžu, Gudison slavi Runija, čudo Hadersfilda!

• Autor: Milovan Longinov

• 12. avgust 2017.

• 17:55

Prvo kolo obeležio poraz Čelsija, koji je meč završio sa devetoricom i mogao još i do boda posle 0:3, pogodak Vejna Runija na povratku na Gudison i veliki podvig Hadersfilda.

Fudbaleri Čelsija očajno su startovali odbranu titule pošto su izgubili od Barnlija rezultatom 2:3 (0:3), dok je Everton slavio na leđima Vejna Runija.

Na Stamford Bridžu meč su obeležile sumnjive odluke sudija, naročito kada je isključen kapiten Kejhil, potom je u drugom delu igre crveni zaradio i Fabregas zbog dva žuta.

Čelsi je doživeo pravi šok u prvom poluvremenu, pošto je najpre isključen kapiten Geri Kejhil, a potom su gosti na brzaka napunili mrežu Kurtoe.

U 24. minutu Vouks je načeo mrežu domaćih posle asistencije Loutona, i taj pogodak je potpuno poremetio Konteov tim.

U finišu prvog poluvremena, usledila su još dva šokantna gola, pošto je prvo Vord pogodio za 0:2, a u 43. minutu je Vouks drugim golom povisio na ogromnih 0:3.

Konte je u drugom poluvremenu morao da krene na sve ili ništa, u igru je očekivano ušao Morata i to se ispostavilo kao pravi potez.

U 69. minutu, Vilijan je odlično centrirao sa desnog boka, a Španac je u padu glavom pogodio drugi ugao za 1:3.

Ubrzo je i Kristensen odlično pronašao Moratu koji je pogodio mrežu, ali je sudija opravdano signalizirao ofsajd poziciju.

Dobar nalet Čelsija pokvario je Sesk Fabregas koji je zbog drugog žutog kartona morao van terena, pa je šampion meč završio sa devetoricom.

I pored toga, Čelsi je uspeo da dođe na samo gol zaostatka, Morata je glavom proigrao Luiza, a ovaj pogodio za 2:3, ali domaći nisu uspeli da dođu do boda.

Još jedan šokantan rezultat, takođe u Londonu, viđen je na Šelhurst parku gde je novajlija Hadersfild razbio Kristal Palas sa 3:0.

Heroj je bio dvostruki strelac Mouni koji je pogodio u 26. i 78. minutu, dok je prvi pogodak bio autogol Vorda.

U timu Franka de Bura, Luka Milivojević je igrao prvo poluvreme, a onda ga je zamenio ofanzivniji Tauzend.

Ipak, Palas nije uspeo da se vrati u meč, Hadersfild je napunio mrežu Henesija i na predivan način debitovao u Premijer ligi.

Sautempton je napadao, opsedao gol Svonsija, ali nije uspeo da dođe do tri boda. Dušan Tadić je odigrao svih 90 minuta, učestvovao je u nekoliko napada, ali nije uspeo da pomogne svom timu da dođe do pobede.

U poslednjem meču danas popodne, VBA je kao domaćin savladao Bornmut rezultatom 1:0.