Šamar Tumbinim "sokolovima" - Od 0:2 do poraza u Jerevanu!

petak 11.11.2016.
19:53

Fudbalska reprezentacija Crne Gore ispustila je veliku prednost u Jermeniji, u nadoknadi vremena su ostali bez svih bodova.

BETA/AP Photo/Risto Bozovic

Izabranici Ljubiše Tumbakovića nisu uspeli da osvoje nijedan bod na gostovanju selekciji Jermenije, iako su na poluvremenu vodili sa 2:0, više o prvih 45 minuta OVDE.

Nakon poslednjeg sudijskog zvižduka na semaforu je stajalo 3:2, strelci za domaće bili su Jovetić i Kojašević, da bi mrežu Mladena Božovića u drugom poluvremenu pogađali Grigorijan, Harojan i Gazarjan.

U drugom delu je domaća selekcija zaigrala daleko bolje, Crnogorci su se povuklu, a vrlo brzo su platili ceh zbog toga.

Igrao se 50. minut, kada je Grigorijan nakon duplog pasa izbio sam pred Mladena Božovića. Bivši golman Partizana je uspeo da odbrani ali nije imao sreće, kako se lopta nezgodno odbila i završila u mreži.

Domaći su nastavili da prete, odličnu priliku je u 71. minutu propustio fudbaler Mančester junajteda Henrik Mihtarijan. On je sjajno izveo jedan slobodan udaraca sa oko 25 metara od gola Crne Gore, Božović je ipak bio na visini zadatka.

Samo tri minuta kasnije, Jeremeni dolaze do izjednačenja, strelac je bio Harojan. Štoper domaće selekcije je bio najviši u skoku nakon kornera Picelija sa desne strane.

Crna Gora je imala sjajnu šansu u 86. minutu, Jovetić se odlično snašao, namestio se na udaraca na levoj strani terena, savladao je golmana, ali je defanzivac Jermenije glavom sa gol linije sačuvo mrežu domaće selekcije.

Do pobede i prvih bodova u kvalifikacijama Jermeni dolaze u poslednjem minutu nadoknade preko Gazarjana.

41 Komentara

Maestro-Chelsea(Sic)
Saturday, 12.11.2016
11:14

A Sofranac kaze na poluvrijeme tesko dabce ko dati gol nasoj reprezentaciji imamo 2 sjajna uigrana stopera

(anti)talentovan lik
09:00

To je taj mentalitet, dali smo 2-3 gola, ne idemo na 2. poluvrijeme...

BUNTOVNIK S RAZLOGOM
07:13

Kad onaj bilmez na 2:0 promasi onakvu sansu za 3:0, sta da se ocekuje? Moj drug je na 2:0 rekao da ce biti 2:2 kad ono ovi na kraju i pobedise...

HHadzimontagic
01:57

Veliki sok, 0:2 prokockas, dobro je sto nema utakmica do Marta, treba ce dobro da se poradi na ovom porazu. Jer ovaj potaz moze da odluci pobednika u grupi.

00:44

Ја нисам могао да верујем! Видео сам резултат на полувремену и мислио то је то. Кад сам (само узгред) ушао да видим крајњи резултат три минута нисам знао где сам! Шта да вам кажем, отежали сте себи пут али ако победите зауставите Леву и победите Пољаке, па наредне две су Јерменија и Казахстан где можете до добрих резултата - а самим тим и до високог пласмана!!!

Realan tip
00:19

Hahahahahaa, tako je Jermeni, samo gazite.

Friday, 11.11.2016
23:30

crna gora ima 10 puta laksu grupu od srbije sem poljaka i eventalno danaca nijedna druga ekipa nema neki kvalitet

12:05

Koju to fudbalsku silu ima Srbija.

17:38

Ko je taj Vels, nikad prvi put igraju na velikom takmicenju i sila. Austrijannci su skijasi.

15:11

pa vels(koji ima bejla,remzija,alena) zatim austriju,irsku koji su sigurno jaci od kazahstana,jermenija,rumunija pa i od danske koja od odlaska mortena olsena nije vise bog zna sta

Salvatore
22:52

Crnogorci cim daju gol oni se povuku u bunker,tako cele kvalifikacije ali zasto???? To oh nece odvesti na SP

Anderton
22:25

Ja kad sam pisao o tome da je ovo sve tanko dobio sam milion minusa. CG jednostavno nema kapacitet za bolje od trećeg mesta u grupi. Jermeni baš zapeli za razliku od nekih utakmica u prošlim kvalifikacijama kada su sami sebi davali golove. Znamo svi na koju utakmicu mislim.

henrikh mkhitaryan
22:12

Pa bez Mikija ne bi ni pobedili. Dva igraca su morali da ga cuvaju, koliko je samo opasan po toj levoj strani i tako vise prostora pravio za ubacivanje svojih saigraca Picelija i Gazarjana. Valja napomenuti kakav je slobodnjak izveo, steta sto nije pogodio.

21:15

Gledao sam u drugom poluvremenu sramna igra CG bez ijednog sprinta i bez imalo želje i onda se desi to što se desi u fudbalu a to je kazna,koliko su samo ležerno igrali drugo poluvreme mogu reći i da su zaslužulu poraz pa nek se Crnogorci sa sajta ljute koliko hoće.

Barcelonista
22:08

Ma nemamo mi snage da trcimo preko 60 minuta, iz utakmice u utakmicu se to desava....Strasno kako pecki izgubismo

RMA
21:14

Pa ovo je nemoguce

S-I-M-K-E_
21:12

NEVJEROVATNO....Ja ovo ne mogu da povjerujem da se desilo...Po ko zna koji put se pokazao taj balkanski mentalitet,u soku sam!!!!!!!!!!!!!

22:17

Jovetic eksplodira na trenutak, zatim nestane na duze vreme.

21:00

Sami su krivi, gledam i ne vjerujem sto rade, ni da igraju protiv Brazila, pustaju ih da igraju,izbijaju lopte.. vjerujte mi da nisu dali ta 2 gola nijedan primili ne bi,nego takav mentalitet 2 gola dali i lagano sto se mucit

Lecter
20:59

Ovi jermeni ni sami ne znaju kako su dobili ovo koja sreca iz 3 sanse 3 gola.Kakve su sanse imali Crna Gora mogla lagano ovo da dobije 3:0 ili 4:0.

RMA
00:35

I vise od 4-0 .. U prvom poluvremenu Kojasanin zalama i ne koristi sansu, onda pocetkom drugog prvo Beciraj ne koristi sansu a onda i Vesovic .. A posle i Jovetic na prazan gol pogadja onog u glavu .. Najveca greska je to sto su se povukli odmah cim je pocelo drugo poluvrijeme. Vidjelo se da smo bolji i cim smo krenuli naprijed, napravili nekolike sanse lagano. Da se imalo izaslo, pa makar do centra, nema sansi da bi nam dali 2 a ne 3 gola. Ali valjda ce im ovo biti lekcija, samo se nadam da na kraju kvalifikacija necemo zaliti za ovim bodovima.

Juventino SS
20:56

Padoše naša braća Crnogorci, šteta što su prosuli dobijeno.