petak 18.03.2016.
22:49

Odličnih poslednjih pola sata večeras u Gelzenkirhenu u uvodnom meču 27. kola Bundeslige i pobeda Šalkea za četvrto mesto.

BETA/AP Photo/Martin Meissner

Šalke je uspeo da stigne do pobed od 2:1 i preskoči Menhengladbah u uvodnom meču 27. kola Bundeslige.

Domaćin je u drugom poluvremenu slavio, u prvih 45 minuta oba tima su imala po par šansi, "Koltovi" su opasno pretili Ralfu Farmanu preko Azara i Rafaela, a do vođstva su stigli domaći  posle sat vremena. Prvo je Štindl promašio šansu, na drugoj strani fantastičan prodor Sanea,  Martin Hinteger je zatresao sopstvenu mrežu na pomalo komičan način, Šalke je poveo.

Andreas Kristensen je poravnao na 1:1 u 80. minutu, da bi Leon Gorecka tri minuta kasnije ipak doneoo pobedu Šalkeu. "kraljevsko plavi" su  stigli do dragocenog trijumfa i sada su na mestu koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Ovo je bila i osveta "Koltovima" za dva poraza u tri dana krajem oktobra, kada je Borusija dobila Šalke u prvenstvu, a eliminisala ih i u kupu Nemačke.