Šalkeu bod u Kelnu, Subotića milimetri delili od uloge junaka!

nedelja 19.02.2017.
19:28

Utakmicom između Kelna i Šalkea večeras je kompletirano 21. kolo Bundeslige. Dvojica naših internacionalaca bili su akteri ovog duela, treeći ostao na klupi.

EPA/FRIEDEMANN VOGEL

U poslednjoj utakmici 21. kola Bundeslige, Keln i Šalke su večeras podelili bodove - 1:1.

Gosti iz Gelzenkirhena poveli su posle nepuna dva minuta igre. Kaliđuri je odlično probio po levoj strani, onda još bolje centrirao za Šopfa, koji iz neposredne blizine šalje loptu u mrežu - 0:1.

Na izjednačenje se čekalo do finiša prvog poluvremena. Igrao se 43. minut, Osako je sa centra igrališta uposlio Modestea, a ovaj majstorskim udarcem sa dvadesetak metara, iskosa sa leve strane, pogađa mrežu za 1:1.

Bio je to najlepši trenutak meča, a u nastavku viđeno je još par prilika na obe strane. Poslednju je imao naš Neven Subotić, koji je u nadoknadi vremena za delić sekunde zakasnio na centaršut sa leve strane i tako propustio priliku da eventualno donese pobedu svm timu.

On je na terenu proveo svih 90 minuta, dok je njegov saigrač Miloš Jojić zamenjen petnaestak minuta pre kraja.

Na drugoj strani, naš reprezentativac Matija Nastasić je večerašnji meč odgledao sa klupe za rezerve.

Podsetimo, ranije danas Lajpcig je kao gos savladao ekipu Menhengladbaha sa 2:1, a u prilogu pogledajte tabelu posle 21. kola Bundeslige.