subota 04.02.2017.
17:25

Odlična igra Šalkea danas na ''Alijanc Areni'', mogli su čak i bolje da prođu. Ipak, u finišu naš Matija Nastasić spašavao remi. Silni Hofenhajm i Menhengladbah.

Beta/AP Photo/Matthias Schrader

Ekipa Šalkea uspela je danas da osvoji veliki bod u Minhenu protiv aktuelnog šampiona i lidera na tabeli, minhenskog Bajerna. Meč je završen rezultatom 1:1, a jedan od junaka u redovima gostiju je i naš reprezentativac Matija Nastasić.

Bajern
je poveo već u devetom minutu meča, Robert Levandovski je iskoristio odličnu asistenciju Artura Vidala i sa nekih desetak metara uspeo da savlada golmana Farmana.

Ali, vođstvo šampiona i lidera na tabeli potrajalo je svega četiri minuta. Gosti su iznudili slobodan udarac na nekih 25 metara od gola, iskosa sa leve strane, šutirao je Naldo u bliži ugao, po zemlji i iznenadio Manuela Nojera - 1:1!

Ovaj gol je znatno podigao samopouzdanje ekipi Šalkea, koji su do kraja prvog poluvremena bili mnogo opasniji i konkretniji rival. Stopostotnu priliku za potpuni preokret u 17. minutu je imao Sead Kolašinac, izbio je sam ispred Nojera, ali se kapiten Bajerna ovoga puta iskupio za lošu reakciju kod primljenog gola.

To je, međutim, bila tek prva u nizu ozbiljnih prilika za goste. Igrao se 40. minut kada je Kolašinac sa leve strane proigrao Gvida Burgštalera, ali je njegov udarac zaustavila prečka.

Nešto kasnije još jedna sjajna kontra gostiju, ali su je na kraju upropastili oklevanjem u završnici.

Konačno, u samom finišu prvog poluvremena, usledio je i odgovor Bajerna, lepa akcija domaćih koju je završio Robert Levandovski odličnim udarcem, ali je ovoga puta prečka bila saveznik gostiju.

U nastavku, Šalke je uspeo da sačuva ovaj rezultat, i naš Matija Nastasić je doprineo ovom ishodu, pošto je dobio priliku od 59. minuta utakmice.

Bajern je u finišu mogao do pobede, sjajnu priliku je u 85. minutu propustio Havi Martinez, a još veća opasnost višena je u nadoknadi vremena, kada je naš Matija Nastasić u poslednjem trenutku, ispred Kingslija Komana izbio loptu u korner, kada su je mnogi već ''videli'' u mreži!

-- -- --

Miloš Jojić i Neven Subotić nisu zaigrali za Keln u današnjem trijumfu ''Jarčeva'' na svom terenu protiv Volfsburga - 1:0. Gol odluke postigao je Modeste u 81. minutu iz jedanaesterca.

Isti rezultat i u Berlinu, gde je Herta već u prvom minutu, golom Haragučija savladala Ingolštat.

Mnogo ubedljiviji bili su Hofenhajm protiv Majnca (4:0), odnosno Menhengladbah u duelu sa Frajburgom.

Hofenhajm je golom Uta poveo protiv Majnca već u petom minutu, a na drugi gol se čekalo sve do 81. minuta, kada je Teracino osigurao trijumf domaćina. Do kraja, glavnu ulogu preuzeo je Šalai, koji se dva puta upisao u strelce, za konačnih 4:0.

''Koltovi'' iz Menhengladbaha su se sa Frajburgom mučili sve do 73. minuta, a onda je Štindl ''načeo'' goste.

Pet minuta kasnije, Rafael je duplirao prednost, a u nadoknadi vremena Herman je postavio konačnih 3:0.