nedelja 19.02.2017.
22:48

Fudbaleri Milana uspeli su da slave u susretu 25. kola italijanske Serije A.

EPA/MATTEO BAZZI

Izabranici Vinćenca Montele savladali su Fiorentinu pred svojim navijačima, na kraju je bilo 2:1 (2:1) za "Rosonere".

Poveli su golom Juraja Kucke u 16. minutu, ali je gol Slovaka poništio Kalinić samo pet minuta kasnije, na asistenciju mladog Federika Kijeze.

Ipak, Đerar Deulofeu vraća prednost Milanu samo 10 minuta kasnije, Pašalić je ukrao loptu gostima na njihovoj polovini, prosledio je do bivšeg igrača Barselone, koji je nakon par koraka odmerenim udarcem matirao Tatarušanua.

Taj gol pogledajte OVDE.

U drugom poluvremenu nije bilo golova, opao je ritam utakmice u potpunosti, što je apsolutno odgovaralo domaćinu.

Fiorentina je bila bolji rival u drugih 45 minuta, imali su posed i daleko više prilika, Montela se opredelio na čuvanje rezultata, što mu se na kraju i isplatilo.

Milan je nakon ovog trijumfa sedmi sa tri boa manje od šestoplasiranog Lacija, dok je Fiorentina odmah ispod njih sa četiri boda manje.