19:57

Reprezentacija Portugala već može polako da se priprema za EURO 2016, posle večerašnjeg trijumfa u Jermeniji, u režiji Kristijana Ronalda, koji je postigao het-trik.

Twitter, European Qualifiers

Bez iznenađenja večeras u Jerevanu, iako je domaća selekcija pružila dobar otpor favorizovanim Portugalcima.

Ronaldo i drugovi su na kraju slavili sa 3-2 i sada sa 12 bodova iz pet odigranih mečeva čvrsto drže vrh tabele u Grupi I, u kojoj će večeras snage odmeriti i Danska i Srbija.

A počelo je sjajno za Jermene. Domaći su u 18. minutu meča poveli fantastičnim pogotkom Markosa Pizelija iz slobodnog udarca sa preko 30 metara, a taj evrogol ste mogli da pogledate OVDE.

Ali, onda je na scenu stupio najbolji fudbaler sveta u 2014. godini - Kristijano Ronaldo.

Vođstvo Jermenije potrajalo je do samog finiša prvog poluvremena, a onda su gosti iznudili jedanaesterac, koji je u gol pretvorio Ronaldo, za izjednačenje na 1-1.

U nastavku se nije dugo čekalo na preokret. I ponovo je Ronaldo u glavnoj ulozi. Deset minuta igralo se u drugom poluvremenu, kada je CR7 iskoristio konfuziju u odbrani domaćih, umakao je pažnji svojih čuvara i zatresao mrežu - 1:2.

Još se domaći nisu oporavili od ovog primljenog gola, a usledio je još jedan, i još lepši, u Ronaldovom stilu! 'Sevnuo'' je projektil portugalske 'sedmice'', golman domaćih je nemoćan i Portugal vodi sa ubedljivih 3-1 od 58. minuta.

Do kraja meča, domaći su uspeli da ublaže poraz. Bitan detalj dogodio se u 62. minutu, kada je Tijago zbog drugog žutog kartona zaradio isključenje.

Prednost igrača više iskoristio je Mkojan, koji je u 72. minutu savladao Rui Patrisija, za konačnih 2-3.

Bilo je još dovoljno vremena da Jermenija napravi iznenađenje, ali je Portugal sačuvao vođstvo i osvojio sva tri boda.

Jermenija posle ovog poraza ostaje na poslednjem mestu na tabeli, sa samo jednim osvojenim bodom.

Ako ste propustili Ronaldove majstorske driblinge, možete ih videti OVDE, a sve golove sa večerašnjeg meča pogledajte u prilogu.