Ronaldo probudio Portugalce!

utorak 14.10.2014.
22:43

Reprezentacija Portugala se iskupila za poraz od Albanije u prvom kolu kvalifikacija. Ronaldo i drugovi večeras u samom finišu meča stigli do pobede nad domaćom Danskom. Čovek odluke - naravno, CR7!

Beta/AP Photo/Thibault Camus

U Grupi I, u kojoj se takmiči i reprezentacija Srbije, večeras je odigran i meč između Danske i Portugala, a pobedu su odneli gosti, koji su tako osvojili prve bodove u ovom kvalifikacionom ciklusu - 0:1!

Portugalci su u većem delu meča bili bolji rival. Kristijano Ronaldo je tokom prvog poluvremena u nekoliko navrata opasno pretio domaćinu, ali je mreža Danaca ostala netaknuta.

Slična slika i u nastavku, ali kada se činilo da će meč biti završen podelom bodova, Ronaldo je u petom minutu sudijske nadoknade sjajno reagovao na takođe odličan centaršut Kvarežme sa desne strane i udarcem glavom sa šest-sedam metara poslao loptu u mrežu, za pobedu svog tima!

Posle ovakvog epiloga, kao i prekida utakmice između Srbije i Albanije, stanje na tabeli je sledeće:

Albanija 4, Danska 4, Portugal 3, Srbija 1, Jermenija 1.