22:38

Ekipa Rome zabeležila je nova tri boda, ali uz dosta više problema nego što je bilo ko očekivao.

Beta/AP Photo/Riccardo De Luca

Frozinone spada među najslabije ekipe Serije A, ali se danas jedan od konkurenata za titulu umalo obrukao sa tim timom.

Ipak, ekipa Lućana Spaletija je zabeležila novu pobedu, upisala nova tri boda i to je ono što će se pamtiti. Na kraju je bilo 3:1 u korist domaćih.

Frozinone je imao dobru priliku na startu meča, nakon kornera novi fudbaler Rome, Ervin Zukanović je sjajno intervenisao i spasio čist gol. Ipak, iako su gosti bili i više nego ravnopravni, Roma je uspela da dođe do gola već u prvih dvadeset minuta.

Učinio je to Naingolan, sjajno se snašao, savladao golmana gostiju i doveo Romu u prednost od 1:0.

Gosti stižu veoma brzo do izjednačenja u 24. minutu preko Ciofanija, potpuno zasluženo, reklo bi se.

Ipak, dvojac koji je stigao u ovom prelaznom roku, Ervin Zukanović i Stefan El Šaravi, rešili su utakmicu. Razmenili su dobre pasove, Šaravi je dobio loptu i sjajno šutirao, Leali je po drugi put bio savladan.

Do kraja Roma je držala prednost, iako su gosti čak i pretili u par situacija. Konačan rezultat postavlja Miralem Pjanić odmerenim i veoma preciznim udarcem u 84. minutu na asistenciju Frančeska Totija.

Tek tada su u potpunosti pali gosti, Pjanić je mogao da postigne još jedan gol, ali mu nije pošlo za nogom da to učini.