Romin kiks, Verona na dnu!

nedelja 29.11.2015.
16:56

Fudbaleri Rome nisu uspeli da osvoje bodove na meču protiv Atalante na svom terenu iako gosti do ovog meča nisu pobedili na 3 utakmice.

BETA/AP Photo/Riccardo De Luca

Tri utakmice Atalanta čeka na pobedu u Seriji A, okruglo mesec dana, a dočekali su je protiv Rome u sred Rima.

Ekipa Rudija Garsije je danas bila očajna u prvom poluvremenu, nešto bolja u drugom delu igre, ali sve je to bilo nedovoljno da se ostvari pobeda protiv prosečne ekipe Atalante koja je danas bila odlična u defanzivi.

Čekali su gosti šansu iz kontra napada, imali su par veoma opasnih, a iz greške fudbalera Rome (Dinjea) postigli su gol preko Alehandra Gomeza u 40. minutu meča i to na prelep način.

Domaći su držali loptu u svom posedu, u drugom poluvremenu su izgledali opasnije, ali je ponovo Atalanta imala najbolju priliku.

Imali su situaciju 1 na 1, ali je Morgan de Sanktis uspeo da sačuva nadu Romi da može makar do boda.

Nije Roma imala dobrih prilika do kraja, za razliku od gostiju. Nakon jedne kontre Majkon je dobio crveni karton nakon starta nad Gomezom, sudija je pokazao na belu tačku, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Herman Denis za konačnih 0:2.

Treba napomenuti da je Roma bila dosta oslabljena neigranjem Žervinja i Mohameda Salaha. Pored Totija, naravno.

Golove pogledajte OVDE.

Verona je u ovom trenutku najslabija ekipa u Seriji A. Oni su danas na gostovanju protiv ekipe Frozinonea primili čak tri gola, dobili crveni karton na samom početku (golman Rafael) i nisu uspeli da se oporave od toga iako im je malo falilo.

Ciofani je iz penala doveo Veronu u vođstvo nakon što je Rafael dobio crveni karton, da bi isti igrač postigao gol za 2:0 u 40. minutu. Dionisi je povećao na 3:0 u 48. minutu, da bi Viviani postigao gol za Veronu u 69. Moras je postigao gol za 3:2, ali to je bilo sve od njih.

Kjevo i Udineze odigrali su veoma zanimljivu utakmicu. Domaći iz Verone su vodili sa 1:0 golom Paloskija, gosti iz Udina su preokrenuli na 2:1 preko Freja (ag.) i Tereoa, da bi Inglese izjednačio na 2:2.

To nije bilo sve od njih danas.

Tereo dovodi goste u prednost od 2:3 i tako donosi veliku pobedu Udinezeu.

Karpi je stigao do velikih bodova u Đenovi, najviše zahvaljujući činjenici da su imali igrača više skoro celu utakmicu. Pavoleti je dobio crveni karton zbog udarca laktom u 6. minutu, ali je Đenova odmah povela nakon toga sa 1:0.

Figueiras je bio strelac u 8. minutu, doneo je veliku radost domaćinu, ali nisu uspeli da izdrže do samog kraja da ne prime gol.

Borijelo je uspeo da se upiše u strelce u 68. minutu, da bi Zakardo pred sam kraj doneo pobedu Karpiju, drugu u sezoni.