Romi potrebno desetak minuta, Pjanić kao Pirlo!

Autor: Vladimir Stojanović
subota 17.10.2015.
19:50

Očekivana pobeda "Vučice", na kraju 3:1, Empoli se držao dok Bosanac nije otključao bravu!

BETA/AP Photo/Gregorio Borgia

Empoli se dobro držao protiv Rome u prvom poluvremenu, mada su Žervinjo i Salah mogli da savladaju Skorupskog.

Na drugoj strani, probaoje naš Krunić da lobuje Šćešnog, ali u prvom delu nije bilo golova.

A onda je u nastavku, Miralem Pjanić načeo goste.

Slobodnjak mu je kao penal, treći gol ove sezone iz slobodnog udarca, 1:0.

Za tili čas stvari su se promenile, mnogo više samopouzdanja za Rimljane, posle kornera Pjanića De Rosi je povećao na 2:0, da bi nekoliko minuta kasnije, akciju Žervinja završio Salah goloom, 3:0.

Gosti su smanjili, dijagonala Buhela je završila u mreži, a onda je rezervista Piu pripretio domaćinu koji se previše opustio.

Na kraju ipak nije bilo problema da Roma stigne do nove pobede, čime je prednost lidera Fiorentine smanjila na bod. Toskanci imaju meč manje, sutra gostuju kod Napolija.

Večeras se igra drugi meč osmog kola, Siniša Mihajlović sa Milanom gostuje "Bikovima" u Torinu.

Golove, među njima i majstoriju Pjanića možete videti ovde.