16:53

Rimljani izborili još jednu ubedljivu pobedu u Seriji A.

Beta/AP Photo/Riccardo De Luca

Ekipa Rome ostvarila je još jednu, treću uzastopnu, a ukupno četvrtu pobedu ove sezone u italijanskom šampionatu.

Tri dana posle ubedljivih 4:0 protiv Beneventa, Di Frančeskov tim je danas lako izašao na kraju i sa Udinezeom na svom terenu.

Ovoga puta, Rimljani su slavili sa 3:1, a sva tri gola postigli su tokom prvog poluvremena.

Goste iz Udina ''načeo'' je Edin Džeko u 12. minutu, posle dobre saradnje sa Naingolanom, a na isteku prvih pola sata igre reprezentativac BiH je asistirao El Šaraviju za vođstvo od 2:0.

Sve dileme rešene su u finišu prvog poluvremena, kada je El Šaravi, posle polukontre Rimljana iskoristio veliku grešku protivničkog igrača u kaznenom prostoru i na kraju rutinski poslao lopru u mrežu.

Tokom drugog poluvremena, Roma je odradila posao, a u finišu je mogla da stigne i do ubedljivijeg trijumfa. Peroti je iznudio jedanaesterac, a onda nonšalantno šutirao sa bele tačke i - pogodio stativu.

Samo minut kasnije, kontra na drugoj strani koju je realizovao Larsen za konačnih 3:1.

Naš Aleksandar Kolarov je bio u startnoj postavi Rome, na terenu je proveo 74 minuta, kada ga je zamenio Moreno.