Roma slavila na krilima Džeka i Perotija, preskočili su i Milan na tabeli!

nedelja 27.11.2016.
22:40

U okviru 14. kola Serija A "Olimpiko" je dočekao Peskaru, meč je završen sa pet postignutih golova.

Beta/AP Photo/Andrew Medichini

Izabranici Lučana Spaletija su savladali jedan od najslabijih timova ove sezone u Seriji A, ekipu Peskare.

Nakon poslednjeg sudijskog zvižduka na semaforu je stajalo 3:2 (2:0) u korist "Vučice".

Poveli su Rimljani već u sedmom minutu preko Edina Džeka, koji je samo tri minuta kasnije još jednom zatresao mrežu "Delfina".

Sa ta dva gola Džeko je oborio Batistutin rekord u Romi, a OVDE možete pronaći nešto više o tome kao i same golove.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, delovalo je da je sve manje-više rešeno.

Ipak, to je bilo daleko od istine, kako su gosti imali još borbe u sebi. Zaigrali su bolje u nastavku, to je krunisao Albanac Memušaj golom u 60. minutu.

Peroti vraća dva gola prednosti domaćoj ekipi samo 11 minuta kasnije i to sa bele tačke, nakon penala koji je skrivio Župarić.

Peskara je odmah pokazala da se neće predati, samo tri minuta nakon realizovanog penala Perotija, dramu svojim golom vraća Kaprari.

Gosti ipak nisu imali snage za više, nakon poslednjeg sudijskog zvižduka ostao je jedan gol prednosti u korist Rome.

Rimljani se ovom pobedom penju na drugo mesto preko Milana, prvi je i dalje Juve, ali nakon današnjeg kiksa sa Đenovom i loših vesti posle utakmice, borba za Skudeto je čini se veoma uzbidljiva ove sezone.

Peskara je 18. sa sedam osvojenih bodova.