subota 12.09.2015.
20:00

Roma igrala koliko je dovoljno da pobedi nedorasli Frozinone, dok je Fiorentina "maksimalna" na Frankiju.

AP Photo/Gregorio Borgia

Roma je imala tek par prilika u prvom delu, probao je De Rosi, zatim je Džeko propustio šansu da savlada Lealija.

Publika na "Matuzi" je tražila isključenje Totija, imao je žuti, a onda je igrao rukom, no sudija to nije primeti.

U samom finišu prvog dela vođstvo gostiju. Dinje je centrirao, kasnili su Džeko i Žervinjo, ali nije na drugoj stativ Jago Falke. Prvenac za Španca u dresu "Vučice", gosti su bez igre stigli do prednosti.

Ni u nastavku nismo videli mnogo, novajlija u ligi je mogao da izjednači, šansu je imao Ćofani, Garsija je umesto Džeka u igru uveo Naingolana.

Verde, bivši fudbaler Rome je ušao u igru u nastavku, njegov udarac je završio iznad gola, a prečka je zaustavila šut Florencija koji je mogao da dotuče domaćina.

Na kraju ipak, Iturbe u nadoknadi postiže gol i stavlja tačku, 2:0 za Romu, novi poraz Frozinonea koji iskreno ne izgleda spreman za Seriju A.

Golove Rome možete videti ovde.

U Firenci u prvom poluvremenu monotonija, priliku je imao Pandev u finišu da šokira "Franki".

U nastavku utakmica se otvorima, posle sat vremena vode "Ljubičasti". Babakar je iskoristio asistenciju Borhe Valera, 1:0 za Fiorentinu.

Pet minuta posle toga, domaćin ostaje sa desetoricom posle isključenja Badelja koji je dobio dva žuta kartona.

U finišu je šansu u redovima gostiju dobio Lazović, dobro je šutirao u jednoj situaciji, ali je Tatarasanu bio siguran,

Na kraju je Fiorentina stigla do "minimalca", njihova druga pobeda, i dalje imaju perfektan učinak pred svojim navijačima.

Frozinone - Roma 0:2
Fiorentina - Đenova 1:0
Juventus - Kjevo 20:45