Roma po starom, "štuca" već na startu!

Autor: Vladimir Stojanović
subota 22.08.2015.
19:54

Repriza iz prošle sezone, Boško Janković ponovo dao gol Romi, a na "Bentegodiju" još jednom završeno 1:1!

Filippo Venezia/ANSA via AP

Odličan fudbal na "Bentegodiju" na otvaranju Serije A.

Verona se odlično suprotstavila favorizovanoj Romi, od naših Boško Janković je bio na terenu od starta, na drugoj strani Adem Ljajić na klupi.

Iako je gost imao loptu više u posedu, domaći opasniji, Huanito Gomez je imao odličnu šansu, Verona je opasno pretila iz kontre, dok je na drugoj strani Džeko bio odsečen na svom debiju u Italiji.

Najbolju priliku imao je Janković koji je savladao Šćešnog, ali je De Rosi izvadio loptu iz gola i sprečio siguran pogodak.

Ali, Boško Janković je specijalista za golove protiv Rome, i prošle godine je bio strelac. U nastavku je na drugoj stativi sačekao centaršut Halfredsona i matirao Poljaka.

Inače, pre toga je nekadašnji golman Arsenala Šćešni odbranio u dva navrata udarce Halfredsona i Huanita Gomeza, Verona je bila bolji tim i zaslužila prednost.

Gol Jankovića možete videti ovde.

No, radost je trajala samo pet minuta, ni iz čega Florenci uspeva da izjednači, golu je prethodila slaba intervencija Rafaela.

Ali, brazilski golman se u dva navrata posle izjednačenja iskupio, "Vučica" je u poslednjih 15 minuta zaigrala mnogo bolje. Janković, centralna figura meča je šutirao u 77. minutu, Šćešni brani.

Najbolju šansu Edin Džeko je imao pet minuta pre kraja kada je zahvatio loptu glavom, ali nije pogodio okvir gola.

Pobedu za Romu je promašio Miralem Pjanić, imao je Bosanac sjajnu priliku, pa je onda Naingolan u nadoknadi šutirao glavom, ostalo je 1:1, kao i prošle godine.

Roma neće biti zadovoljna, nastavili su po starom, od prošle godine, izgubljena dva boda već na startu.

28 Komentara

po cetvrtu zvjezdicu
Sunday, 23.08.2015
12:09

roma iz naslova stuca a tek ce stucati iduce kolo dolazi joj cetverostruki prvak italije

Ako cemo realno
Monday, 31.08.2015
01:41

Sta kazes, stuca ?

Romanista
02:01

Jos jednom je Garsija pokazao kolika je kukavica i neznalica..lik pri rezultatu 1-0 za njih uvodi Keitu.Umesto da umesto defanzivca uvede ofanzivca neeee.Pa zar je moguce da ima jos ljudi koji ne vide kolika je ovo neznalica i kukavica od trenera i ne nikada on nije kriv za neuspeh poraz,remi..za sve ima spreman izgovor francusko go...Kad ce vise taj dan da mu vidim ledja,isplatite ga kad govedo ocigledno nema obraza pa da sam da otkaz dovedite Montelu ili Ancelotija,uostalom bilo koga samo da nije kukavica poput ovog,siguran sam da bi malo bolji trener imao sjajne rezultate sa ovim timom i igru pre svega.Jer mi sa ovim kvazi trenerom nemamo igru,upropastice i ovo malo igraca koji vrede nesto..Forza Roma

djordjeb
15:51

nazalost u pravu si kao 4-3-3 a u stvari igramo kao babe 5 minuta se kastan i manolas dodaju pa tek onda krece napad za 10 godina pracenja Rome nisam video ovako kukavicku igru Gasiji isplati ugovor do kraja i sto pre menjati trenera sa ovakom defanzivnom igrom bojim se da je i top 3 nemoguce

djordjeb
15:51

Volim nogomet
Saturday, 22.08.2015
23:41

Eto potvrdilo se i ono što se znalo i prije da će teško osvojit prvenstvo. Ovde na ovakvim gostovanjima jednostavno moraš uzet 3 boda ako misliš parirat Juveu.

Anwar_El_Ghazi
23:16

Roma ima dobru ekipu ali nemaju igru protiv ovakvih ekipa kao sto je verona, koja se je odlicno branila. Roma ce biti mnogo bolja protiv juvra jer ce igrati na kontru, a tu ce zervinjo i salah da odrade odlican posao. Jedina greska rome u ovom transfer periodu je prodaja romanjolija milanu jer ova 2 stopera sto imaju su za seriju d... I pod hitno im treba jedan lijevi bek jer oaj torosidis je bek iz 90 ih.

Juventus Torino
20:41

navijaci rome se polako vracaju u realnost...prijetite jos malo?nskudeto miljama dalekoo...forza juve

21:06

Sta si ono rekao ? Kako ste kuci odigrali ? Koji rez ? Smesno...

Monday, 24.08.2015
14:20

Pomirices se i ti ubrzo sa svojom istinom, vec sledece kolo...

04:27

hahaha jao...imate cijeli bod vise, i 37 kola do kraja, ako uspijete zadrzati taj bod prednosti skudeto je vas hahahah...opustite se...sto sami sebe ubjedjujete u nesto nemoguce? i onda vas istina zaboli...

Делија_момак
20:36

Браво, Боле! Докторе фудбала!

IL CAPITANO NEVER DIE
20:31

Garsija napolje!!!covek forsira Ibarba i Falkea a ljudi jedva se vucu po teren,dok nas Adem LJajic sedi na klupu!!!De Rossi covek se ne sastavlja,jedino Pjanic i Radja,ostalo NULA!Garsija napolje pa neka svira violinu na neko drugo mesto!

Joker
00:45

Ne znam na koga ciljas umesto Garsije, ali mislim da je Spaleti pravi izbor. Covek je voleo Romu i kada bi mu ostao ovaj tim daleko bi dogurao.

Toti 10
20:20

I tako smo poceli od samog starta kilavo...

ognjendakic
20:15

Rasipacina bodova pocinje...

Al-Ahli najtrofejniji na svetu
20:11

gledao sam utakmicu jednostavno verona igrala odlicno u odbrani roma imala posed ali su slabo napadali jednostavno zervinjo slab bio je skoro celo vreme nevidljiv...a garsija ubacuje ibarba koji je dosta slab igrac kao i keitu za koga mislim da je svoje zavrsio...umesto da ubaci ljajica koji je prosle sezone bio najbolji strelac rome i jedan im je od najboljih igraca

djordjeb
15:53

Ako si pratio mec za Keitu nmg da se slozim odigrao je odlicno povezao igru dok De Rossi koliko god ga voleo pretvorio se u senku nekadasnjeg igraca nazalost tako da nisi u pravu za keitu

Joker
19:59

Slabo Roma na startu, ali sto se kaze 'prvi macici se u vodu bacaju' hahahah. Salu na stranu, Verona je pokazala da je ozbiljno usla u igru od samog pocetka. Nije mi jasan Garsija sto toliko forsira Zervinja ispred Ljajica i sto Ljajic nije dobio priliku da zaigra. Prava igra pocinje od sledeceg kola i nadam se da ce se podici na nivo vise. Zervinjo i Ibarbo nisu ti igraci koji ce praviti rezultat ove sezone, ali ja sam samo nemi posmatrac koji samo ovde moze da pametuje... Sezona je tek pocela! Forza Roma!