Roma opet ''preskočila'' Lacio!

nedelja 17.05.2015.
22:44

Posle poraza od Milana u prošlom kolu, ''Vučica'' večeras nije dozvolila iznenađenje protiv Udinezea.

Beta/AP Photo/Luca Bruno

Finiš sezone u italijanskoj Seriji A obeležiće velika borba gradskih rivala iz Rima za vicešampionsku poziciju koja donosi direktan plasman u Ligu šampiona.

Roma je večeras u 36. kolu na svom terenu savladsala Udineze sa 2-1 i sada ponovo ima bod više od trećeplasiranog Lacija.

Ipak, stvari za Rimljane večeras nisu krenule onako kako su oni želeli. Stipe Perica je već u 19. minutu doneo vođstvo gostima iz Udina, ali je domaćin u nastavku ipak smogao snage da izbori preokret.

Na izjednačenje se čekalo do poslednjih trenutaka prvog poluvremena, kada je Naingolan na pravi način reagovao na centaršut kapitena Frančeska Totija - 1:1.

Ovaj gol je znatno olakšao posao Rimljanima u drugom poluvremenu, a potpuni preokret dogodio se u 65. minutu, kada se Vasilis Torosidis najbolje snašao u gužvi pred golom gostiju i iz neposredne blizine ugurao loptu u mrežu - 2:1.

Golove možete da vidite OVDE.

Kad je u pitanju Adem Ljajić, on je dobio priliku da zaigra tek u samom finišu meča umesto Pjanića.