nedelja 15.02.2015.
16:54

Rimljani ispustili bodove i protiv poslednjeg na tabeli, jasno da Juve nema rivala u Seriji A. Inter sjajan u Bergamu, Lacio odneo bodove iz Udina, Kaljari zahvaljujući Brkiću odoleo u Torinu.

Beta/AP Photo/Felice Calabro'

Roma je teško u prvom poluvremenu nalazila put do gola Mirantea. Parma čini se rasterećena, svesna da će naredne godine igrati u Seriji B, lako su izlazili na kraj sa većinom napada "Vučice".

Probao je par puta Ljajić, jednom Keita i to je bilo sve u prvom poluvremenu.

U nastavku opsada gola Parme, uglavnom jalova inicijativa, najbolje prilike propustio je Rađa Naingolan, jednu šansu imao je i Žervinjo kada je Mirante odbio loptu.

Ulaskom Verdea Roma je zaigrala bolje, ređale su se opasne situacije, Ešli Kol je pogodio okvir gola.

Ljajić je izašao 15-tak minuta pre kraja, zamenio ga je Paredes koji je protiv Kaljarija pre sedam dana doneo pobedu.

Na kraju novi remi, kome nije bilo jasno do sada, Roma nema snage da se bori za titulu. Sada su na -6, Juve večeras igra u Ćezeni, ako slave na "Manuciju" čini se da će to biti nedostižno. A i ako ne pobede, Roma teško može da stigne šampiona.

Italy Soccer Serie A

Inter je već na startu poveo u Bergamu. Penal nad Guarinom, Sportijelo je pročitao Šaćirija, ali je lopta završila u mreži.

Atalanta je imala šanse za izjednačenje preko Stendarda i Pinilje, Moralez je posle pola sata matirao Handanovića, 1:1.

Ipak, do odlaska na odmor solo akcija Guarina, izbacio je Karmonu i pogodio mrežu. Zanimljivo poluvreme u komšijskom derbiju, bilo je još prilika, minimalnu prednost je na odmor odneo Manćinijev tim.

U nastavku se razgoropadio gost, danas neuhvatljivi Guarin je postigao drugi gol, a onda i pripremio pogodak Palasiju. Inače "Orobići" su od 52. minuta bili sa igračem manje, Benaluan je prvo dobio žuti zbotg starta nad Palasijom, a onda i crveni zbog protesta.

Golove iz Bergama možete videti ovde.

Efikasno na "Marasiju", pravi vatromet u pola sata. Za par minuta je autogolom Agostijina i pošto je Nijang sproveo odbitak u mreži Đenova povela protiv Verone. Luka Toni je glavom vratio nadu, ali je mladi Francuz Nijang, bivši igrač Milana svoji drugim golom, glavom ponovo doveo domaćina do ubedljive prednosti.

Još jednom je večni Luka Toni smanjio na 3:2, ali je Bertolaći sredinom drugog poluvremena udarcem matirao Benusija, a upisao se i Peroti u finišu. Konačnih 5:2, bodovi su ostali pod Lanternom.

Kaljari je u Torinu vodio sa 1:0 golom Donsaha svega par minuta, ali je El Kaduri posle jednog karambola izjednačio rezultat.

Sjajno je u nastavku branio Željko Brkić spasao par sigurnih golova, na kraju zlatan bod za Zolin tim.

U Udinama je domaćin bio bolji na startu, ali je posle akcije Baste, Klose srušen u kaznenom prostoru pa je Kandreva sa bele tačke protiv bivšeg kluba postigao gol, a Lacio stigao do prednosti na "Friuliju".

Ispostavilo se da je to bila i odluka, Badu je promašio par šansi u nastavku, mogle su "Zebrete" makar do boda.