'Vučica' pokorila Empoli, vezala šestu prvensvenu pobedu u nizu i privremeno zasela na treću poziciju na tabeli Serije A.

Beta/AP Photo/Riccardo De Luca

Na prvi gol na 'Kastelaniju' čekalo se samo pet minuta.

Akcija Rominih zimskih pojačanja rezultirala je vođstvom, Dijego Peroti je odigrao za Stefana El Šaravija, a 'Faraon' spektakularnim udarcem zatresao mrežu.

Sredinom prvog pouvremena Empoli je izjednačio. Zukanović je postigao autogol i vratio meč u egal.

Međutim, pet minuta po izjednačenju Roma ponovo stiče prednost. Strelac je bio Miralem Pjanić.

Pred samo odlazak na odmor domaćin je mogao do novog izjednačenja, ali Ščešnji odlično skida pokušaj Rada Krunića.

Nakon pet minuta igre u nastavku golman Empolija Skorupski je ostavio svoj tim u životu pošto je sjajno intervenisao nakon pokušaja El Šaravija.

Ipak, 15-ak minuta pre kraja, 'Faraon' ipak uspava da postigne drugi gol na utakmici, uhvatio je otpadak nakon što je Skorupski obranio udarac Salaha. Nije mu bilo teško da zatrese praznu mrežu za konačnih 1:3.

U poslednjim trenucimameča Empoli je ostao sa desetoricom, pošto je nervozni Rui zaradio drugižuti karton.

Za Empoli je celu utakmicu na poziciji štopera odigrao nekadašnji igrač Crvene zvezde Uroš Ćosić.

'Vučica' je ovom pobedom , šestom uzastopnom u Seriji A, preskočila Fiorentinu i zauzela treće mesto na tabeli, mada će se 'Viola' vratiti na poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona ukoliko sutra u derbiju kola savlada Napoli na 'Frankiju'.

Empoliju je ovo treći poraz u nizu i osma utakmica za redom kako Đampaolijev tim nije osetio slast pobede.