sreda 28.10.2015.
22:42

U osam večeras odigranih mečeva najveće iznenađenje novi kiks Juventusa, Roma i Napoli sigurni kod kuće. Mihajlović "minimalcem" sačuvao posao!

BETA/AP Photo/Andrew Medichini

Juventus je odigrao loše u Sasuolu. Domaćin je uvek tvrd orah na Mapei stadionu, divnim golom Sansonea iz slobodnjaka su poveli. Šampionu je posao otežao nesmotreni Kjelini koji je sa dva žuta kartona već u 40. minutu morao u svlačionicu.

U nastavku je Juve pritiskao, imao i par šansi, ali teško je bilo sa igračem manje.

Šampion će imati puno primedbi na suđenje Đervasonija, nije isključio Aćerbija koji je laktom u lice udario Dibalu.

Ali, sada je jasno, Juventus je daleko od vrha i bilo bi veliko iznenađenje da posle ovakvog starta uspe da se uključi u bitku za titulu.

Italy Soccer Serie A

Ovde možete videti gol Sansonea.

Blic krig u Rimu. "Vučica" nije puno čekala protiv Udinezea, u prvih deset minuta dva puta je matiran Karnezis. Prvo je Pjanić zavrđop sjajnu akciju, Maikon je upisao asistenciju, da bi Brazilac i sam pogodio mrežu nakon što je uz pomoć Džeka izigrao protivničku odbranu.

U nastavku je Žervinjo dokusurio Friulane posle akcije Manolasa, 3:0!

Tero je u finišu smanjio na 3:1, ali je Roma bez većih problema sačuvala pobedu i ostala na prvoj poziciji i posle ovog vanrednog kola.

Golove iz Rima možete videti ovde.

Napoli je otključao bravu Sicilijanaca preko Pipite Iguaina. Argentinac je nastavio golgetersku seriju, iskoristio je odličan pas Hamšika, pogodio ugao, pa je San Paolo eksplodirao.

U nastavku su domaći propustili par šansi, pretio je preko Lazara, ali je Martens ipak otklonio dileme u finišu, Napoli nastavlja seriju pobeda!

Milan je preko Ćerćija i Bertolaćija pokušavao da načne Kjevo, ali su i Veronezi imali šansu u prvom poluvremenu kada je Donaruma intervenisao posle udarca Pelisijea.

Ipak u nastavku "Rosoneri" stižu do prednosti, akcija Bonaventure i Bake, Antoneli je završio preciznim udarcem, veliko olakšanje za domaćina.

Ovde možete videti gol Antonelija.

Torino je furiozno odgovorio na vođstvo Đenove na "Olimpiku". Laksalt je Ligurijce doveo do prednost u 26. minutu, ali je u jednom od narednih napada Maksi Lopez savladao Perina, da bi sjajnim udarcem Zapakosta doneo "Bikovima" prednost od 2:1.

Nije se predavala Đenova, rezervista Gakpe asistira Pavoletiju, 2:2.

U samom finišu autogol Takidisa, 3:2 za Torino, ali ni to nije bilo dovoljno za pobedu, tačku na sjajan meč stavlja Laksalt svojim drugim golom 3:3!

Fiorentina je došla do prednosti na Bentegodiju u 25. minutu. Bio je to autogol Rafe Markeza koji je u želji da interveniše ispred Kalinića, savladao svog golmana Golinija.

Hrvat se upisao u nastavku, akcija Pepita Rosija, 2:0 za "Ljubičaste" i verovatno otkaz za domaćeg trenera Mandorlinija.

Lukas Bilja je utišao stadion u Bergamu već u 16. minutu kada je iz slobodnog udarca savladao Sportijela za vođstvo Lacija.

Ipak u nastavku autogol Dušana Baste, pa pogodak Papua Gomeza i "Dea" ili "Boginja" kako navijači zovu Atalantu je okrenula rezultat, bodovi su ostali u Bergamu!

Na "Matuzi" duel novih prvoligaša, Frozinone je protiv Karpija došao do prednosti u drugom delu kada su heroji domaćih navijača Dionizi i Ćofani kombinovali za prednost domaćina.

Ipak 15-tak minuta kasnije Karpi je stigao do izjednačenja, Marone, bivši fudbaler Juventusa je matirao Lealija 1:1.

Do kraja su Borijelo i Sodimo zbog koškanja dobili crvene kartone, ali je Samarko u nadoknadi doneo veliko slavlje Lacijalima koji su sada pobegli četiri boda od zone ispadanja!

Sampdorija - Empoli (20:45)

Na tabeli vodi Roma sa 23 boda, Napoli, Fiorentna i Inter imaju 21, Sasuolo 18, Lacio 18, Atalanta  17,  Milan 16...

55 Komentara

denikv
Thursday, 29.10.2015
20:27

gazi napoli do titule. ako ima pravde kruna ide pod vezuv.

Nemanja Radulovic
16:21

Evo cist primer zasto se ovo desava sa Juveom prodali su pirla teveza i vidala tri glavna igraca prosle sezone i tri startna igraca e sad zamislite barsu bez mesija neymara i inieste il buskeca ili real bez ronalda ramosa i modrica. morace juve da se ozbiljno pojaca da bi se vratio u borbu za titulu do kraja sezone.

INTERnacionalista
09:44

..a di je Cicovic,nema ga? Mora da je na Interovim vijestima,sad ce on..

Liquid Swords
01:39

Zao mi Kucke mnogo, decko se ubi pokusavajuci da postigne gol i nece ga. Porastao si u mojim ocima iako nije toliko dobar mnogo je srcan i trudi se !

Fausto87
22:02

Da,posjeduje srcanost,nesto sto Montolivo,Nocerino,Bertolaci,Cerci nemaju...

Fausto87
Friday, 30.10.2015
13:58

Da,placenici.Galijani im dao ogromne plate a ne zavredjuju ni trecine,sad ih briga da li ce igrati ili ne.....isto je radio Zacardo,Bonera....

01:58

Ja recimo mnogo vise cenim igraca zbog toga. Covek dosao zadnji dan u Milan i krvari za dres, ovi se vuku kao creva po terenu,

Lord Bobinho 1
01:13

Juventus ocajan,rekoh ja da su mnogo slabiji sada,osecaju se odlazci dvojice kljucnih igraca Vidala na sredini i Teveza u napadu.

lamps8
01:03

juve igra kao celsi ove sezone previse opusteno.

Golzalo Higuain
20:58

ne igramo mi opusteno vec bezidejno, nemamo desetku, nemamo playmakera, uzas, fuj

Fair Play
00:57

Ne znam, meni je jedino drago sto je Miha dosao do veoma vazne pobede. Tim igra sve bolje i sada je biti il ne biti. Sledece 2 utakmice ce sve reci o ovoj sezoni AC Milana. Napoli je po navici dosao do bodova, forma sve bolja, imaju prava da se nadaju Skudetu. Inter igra slabije od Milana, jednostavno su dobili par utakmica jednim potezom i to ih drzi u vrhu. Juventus bez par glavnih igraca iz prosle sezone ne moze da se prepozna. Fiorentina se vraca na pobednicki kolosek. Romu sam ostavio za kraj jer su po meni trenutno najstabilnija ekipa u Calcio, prvi favorit za titulu i u najboljoj formi. Da se vratim na Milan za kraj, podrska Mihajlovicu!

No ®ules
22:09

Slazem se da Inter ne blista, Mancini igra prilicno defanzivno, ali reci da ste vi bolji je malo degutantno. Inter ima puno bolji tim od vas, i mislim da cemo se boriti za prva 3 mjesta. Priznajem da Napoli i Roma imaju odlicne timove, ali vas ne smatram za ozbiljno., ne mrzim Milan, ali realno imali ste očajan prelazni rok, i tesko da bi sa takvim timom i Gvardiola nesto napravio, a ne Mihajlovic.

junior dos santos(ex vince carter)
00:05

timovi na vrhu su skloni kiksevima i padovima,ako juventus pocne da pobedjuje oni se nista nece pitati a titulu treba da osvoji napoli.

No ®ules
00:32

Ima par likova juventina sto prije 'nas' ostave kom kada Inter kiksne, dje li su sad', ili di su? :))

01:09

..ha,hs,nestala im struja :)

Toti 10
00:22

Za skudeto od ovog kola ostaju u borbi 3 ekipe, Napoli, Roma i Inter, s tim sto su Napoli i Roma po mom misljenju u vecoj prednosti. Roma sledece kolo ako pobedi Inter mislim da se izdvaja od svih ostalih, jedino sto je muci odbrana ali ako uspeju da daju 2 gola Interu mislim da sigurno dobijaju mec zato sto Inter nije u stanju Frozinoneu da da 2 gola, a kamloli nekoj boljoj ekipi.

Ulquiorra Cifer
00:33

Hoces da kazes da Juve nece biti ni u top 3, tj nece igrati LS, s obzirom na to da ce se ove tri ekipe boriti za titulu ?!

Fausto87
22:03

Juve sa ovakvom igrom ne moze biti u prva 3,to je realnost...

Joker96
00:39

Najbolji napad protiv najbolje odbrane. Inter ima po imenima jako dobar napad samo se čeka da proradi. U subotu bi bio pravi trenutak, ali posteno mislim da je Roma favorit.

IL CAPITANO NEVER DIE
00:15

Tako je,lepa i sigurna igra!Napokon Garsija ne rotira vise..Moglo je biti i ubedljivije,ali dobro je i ovako,Dzeko van forme,Florenci novi vodja Rome,Naingolan veoma dobar,Pjanic zver,tesko da cemo ga zadrzati i sledece sezone,odbana moze bolje..FORZA ROMA!!!!!!!

Nenad Mitrovic
01:45

Rotacije ce uslediti kako sezona bude odmicala, umor stize igrace, jos je pocetak sezone. Kada se dogodi da se u 7 dana poklope da se igraju 3 utakmice... Fudbal je mnogo zahtevniji sport od ostalih, zahteva mnogo veci oporavak tela, zbog toga su rotacije neophodne

devil
11:24

džeko je po meni odliča, igra za ekipu,problem je što ga neće gol mada doći će to vremenom, garsija je zadovoljan njegovom igrom

Stefan Miljkovic
00:13

Alegri ocigledno zna samo da sr brani, a ni to mu nesto ne ide u zadnje vreme.

00:13

Roma nek osvoji samo zbog Totija, nisu ni oni preterano impresivni, ali msm da imaju najvece sanse.

00:06

Milan bio mnogooo bolji,moglo je biti i par golova razlike,al i Donaruma je imao 2 sjajne intervencije :)

Alexander Stonsky
00:01

Ako pobedimo Lacio sezona će krenuti dalje mnogo bolje. Vreme je da uhvatimo priključak za vrh tabele i zauzmemo 4-5 mesto i čekamo kikseve.

00:00

A bolje izgubit 0-1 nego ko Inter dobit 0-1 jel!? I to sa igracem manje ;)

01:40

sta sam ja tebi rekao ?

19:53
Nowitzki
Wednesday, 28.10.2015
23:59

Nek vide malo kako je to kad te sudije pokradu. Cao cao titulaaaa :)

Oldboy
09:50

Sudija je trebao da sankcioniše faul nad Dybalom, ali i ono sramno padanje Kvadrada u šesnaestercu. Ladno im sudije ne pomažu ove sezone

la_decima10
23:56

skudeto na vidiku....

DEL PIEROO
23:56

Napisao sam komentar ali ga nema ovamo isto kao da uopste nisam ni napisao, da ne davim puno ova ekipa ne moze mnogo, titulu ce osvojiti Napoli i to je to, Mandzukica prodati sto pre, ako ovako nastavimo bicemo kao Inter, ni u LE se necemo plasirati :)

Oldboy
09:52

Bićete kao inter ako počnete da pobeđujete, nema pomoći sudija i odmah vam je Mandzukic kriv. Vidiš sad kako je teško pošteno doći do titule

DEL PIEROO
04:36

Slazem se sa tobom, Juve je namestio sve sto se moze namestiti, namestili smo i finale LS a inter nista nije namestio, navijaci intera su u pravu