subota 25.02.2017.
15:42

Bivši engleski reprezentativac je heroj jorkširksog derbija odigranog danas u Čempionšipu.

Beta/AP Photo/Jon Super

Lids Junajted je danas na svom 'Eland Roudu' savladao Šefild Venzdi sa 1:0, jedini gol na utakmici postigao je Novozelanđanin Kris Vud sredinom prvog poluvremena, ali je junak pobede 'Belih' Robert Grin, koji je skinuo penal gostima u nastavku.

27-godišnji čuvar mreže, koji je pre Lidsa branio za Norič, Vest Hem i Kvins Park Rendžers i 12 puta čuvao gol engleke reprezentacije, ukrotio je pokušaj Rodesa sa 'bele tačke' u 54. minutu meča, sprečio goste da se vrate u meč i tako dao krila svom timu da sačuva stečenu prednost do kraja derbija.

I Lids Junajted i Šefild Venzdi jure promociju u Premijer ligu, nalaze se u plej-of zoni, a tu je i još jedan jorkširski klub - Hadersfild.