Rimljani lako do nove pobede, Džeko se iskupio za promašeni penal

nedelja 12.02.2017.
14:22

U prvoj utakmici današnjeg programa u okviru 24. kola Serije A, Roma je bez problema, kao gost savladala ekipu Krotonea.

EPA/ALBANO ANGILLETTA

Spaletijevi puleni danas su, bez kapitena Totija u sastavu, lako izašli na kraj sa slabašnom ekipom Krotonea i na kraju slavili rezultatom 2:0.

Ovo je 17. pobeda Rimljana u Seriji A ove sezone, kojom su se ponovo probili na drugo mesto na tabeli, iza Juventusa, a sa dva boda više od trećeplasiranog Napolija.

Prvu ozbiljniju priliku danas su imali domaći, Tonev je u 11. minutu šutirao sa 18 metara, ali je Šćešnji uhvatio tu loptu. Ostatak meča protekao je u znaku favorizovanih gostiju.

Samo pet minuta kasnije, Salah je oboren u kaznenom prostoru Krotonea, ali Edin Džeko sa bele tačke loše i neprecizno šutira - lopta odlazi pored desne stative!

Nedugo zatim i Salah je bio u velikoj prilici, ali ponovo ništa od vođstva Rimljana.

Usledio je mirniji period igre, a na ulasku u finiš prvog poluvremena Salah proigrava Naingolana u kaznenom prostoru, ovaj je imao vremena da se okrewne, izbori pozuiciju za udarac i to je učinio na najbolji način - precizan šut iskosa sa desne strane u suprotni ugao za vođstvo od 1:0.

Najzanimljivije detalje iz prvog poluvremena možete da pogledate OVDE.

Nada da bi dom,aći eventualno mogli do iznenaenja potrajala je do 77. minuta, a onda su Rimljani izveli odličnu akciju, na kraju Salah asistira za Džeka, a ovome je ostalo da loptu iz neposredne blizine sprovede u mrežu - 2:0.

Do kraja, nije bilo više uzbuđenja, domaći su u par navrata priprtili, ali nisu uspeli da dođu do počasnog gola.

U prilogu je Džekov gol za konačnih 2:0.