Revolveraški obračun u Šefildu, Totenhem u finalu!

Autor: Janko Glavonjić
sreda 28.01.2015.
22:42

Totenhem se plasirao u finale Liga Kupa, posle veoma uzbudljivog meča u Šefildu, rezultat je bio 2:2.

Beta/AP Photo/Adam Davy, PA Wire

Prednost od 1:0 sa Vajt Hart Lejna, i sjajan gol Eriksena iz slobodnog udaraca, možda su malo i uljuljkali Pevce.

Činilo se da je to sasvim dovoljno, gledali smo prilično nesadržajan meč do poluvremena, ali i do same završnice utakmice, a onda su stvari počele da se odvijaju strahovitom brzinom.

U 77. minutu Če Adams je izjednačio, pošto je pobegao odbrani Totenhema i iskoristio sjajan centaršut po zemlji Flina.

Gotovo preslikana akcija tri minuta kasnije, ponovo Vertongen spava, ovoga puta Marfi centrira, ali je egzekutor isti, Adams, i Šefild je poveo!

U narednih par minuta Totenhem se potpuno izgubio, Šefild je mogao da postigne još jedan gol koji bi ih odveo u veliko finale, ali je onda Pevce spasio ko drugi do Kristijan Eriksen svojim drugim golom.

Bašam je imao još jednu priliku za Šefild, ali je ostalo 2:2 i Totenhem će igrati u velikom finalu protiv Čelsija.