nedelja 07.05.2017.
14:24

U okviru 35. kola Serije A, Udineze i Atalanta su odigrali meč bez pobednika.

screenshot - Youtube

Na "Dačija Areni" u Udinama, utakmica između domaće ekipe i Atalante okončana je nerešenim rezultatom 1:1 (0:1).

Poveli su gosti iz Bergama u 41. minutu, strelac je bio bivši igrač Milana i Benfike Brajan Kristante.

Papu Gomez je izveo korner sa leve strane, Kristante je sjajno skočio i glavom sa prve stative majstorski lobovao golaman Udinezea.

Do kraja prvog dela igre nije bilo golova, ali ni ozbiljnijih prilika, da bi nakon osam minuta igre u nastavku domaći igrači poravnali rezultat.

Igrao se 53. minut, kada je mladi hrvatski napadač Stipe Perica, iz drugog pokušaja uspeo da savlada Berišu.

Do kraja su domaći mogli i do preokreta, Danilo je bio u dobroj prilici, pretio je i Sven Kums, pred kraj je i Jankto imao dobru šansu iz slobodnog udarca, ali je šutirao pravo u Berišu, te nije bilo promene rezultata.

Na kraju podela bodova, Atalanta ostaje peta sa 65 bodova, šest više od šestoplasiranog Milana, dok je Udineze na 11. mestu sa 44 osvojena boda.