Remi u lisabonskom derbiju, trka za titulu je opet otvorena!

subota 22.04.2017.
23:25

Podela bodova u lisabonskom derbiju, borba za titulu se opet zakuvava.

EPA/MIGUEL A. LOPES

Fudbaleri Sportinga i Benfike remizirali su rezultatom 1:1 (1:0) u 30. kolu Lige Primeire.

Sporting je u vođstvo došao posle samo pet minuta igre, i to nakon velike greške odbrane Benfike.

Bas Dost je iskoristio nesporazum golmana Edersona i Luizaa, ukrao je loptu, presekao pas, ali ga je čuvar mreže Benfike oborio, a sudija opravdano pokazao na belu tačku.

Siguran izvođač najstrože kazne bio je Adrijen Silva i rezultatom 1:0 otišlo se na odmor.

Benfika je u drugom poluvremenu zaigrala konkretnije i do izjednačenja došla u 66. minutu kada je pogodak postigao defanzivac Nilson-Lindelof.

Do kraja utakmice, nije bilo promene rezultata, pa je Benfika ostala lider na tabeli sa 72 boda, pa sada Porto u slučaju pobede u nedelju kod kuće nad Feirenseom može da priđe na bod zaostatka.

Sporting je ostao treći sa 64 boda i teško da će uspeti da se umeša u trku Benfike i Porta.

U timu Benfike, svih 90 minuta odigrao je Ljubomir Fejsa, dok je Andrija Živković čitav meč odgledao sa klupe.