sreda 09.11.2016.
22:41

Reprezentacija Holandije ugostila je Belgiju u prijatljeskom susretu, susret je odigran u domu Ajaksa.

Beta/AP Photo/Peter Dejong

Nakon 90 minuta utakmice u prestonici Holandije nije bilo pobednika. Meč je okončan rezultatom 1:1, strelci su bili Klasen i Karasko.

Prvo poluvreme je proteklo u znaku povreda igrača domaće selekcije, igru su napustili napadač Totenhema Vinsent Jansen i vezista Sotona Džordi Klasi, umesto njih zaigrali su Šars i Dost.

Do prednosti su došli Holanđani u 38. minutu. Jedanaesterac je skirvio Vertongen, precizan sa kreča bio je kapiten Ajaksa Dejvi Klasen.

Belgija je bila bolji rival, uveo je Martizne po isteku sata igre na teren i Lukaua i Azara, to je urodilo plodom, kako su gosti izjednačili.

Lopta je došla do Karaska, on ju je pomerio u levo i šutirao. Na putu ga kolu lopta je zakačila jednog fudbaler Oranja i prevarila Stekelenburga. Gol je pripisan ofanzivcu Atletika na semaforu je stajao 82. minut.

Samo tri minuta nakon toga, odlična kombinacija Azara i Lukakau, fudbaler Čelsija je izbio pred golmana Evertona, ali je Stelekenburg sjajno intervenisao.

Do kraja ipak nije bilo promena, a golove Klasena i Karaska pogledajte OVDE.