Remi bez golova na "Mestalji", stativa spasila Valensiju, Riko Sevilju!

18:16

Fudbaleri Valensije remizirali su na svom stadionu protiv favorizovane Sevilje.

EPA/KAI FOERSTERLING

"Slepi Miševi" su po četvrti put neporaženi u Primeri, u prethodna tri susreta su upisali i pobede, ali su ovoga puta imali daleko težeg rivala, te je remi veliki kao pobeda.

Na kraju je bilo 0:0, a Valensija se može pohvaliti i činjenicom da su imali veći broj šansi od favorizovanih Andalužana.

Igrao se 13. minut, kada su domaći imali prvu veliku šansu, bivši igrač Selte Oreljana je tukao, lopta je išla pod prečku, ali je Riko sjajno intervenisao.

Četiri minuta kasnije, Jovetić je sa druge strane imao još bolju šansu, šutirao je iz kaznenog prostora domaćina, ali je pogodio levu stativu.

Do kraja prvog dela igre pretio je Zaza sa jedne, Sarabija sa druge, ali nije bilo promene rezultat.

U nastavki, nakon devet minuta, Eksudero je imao šansu iz slobodanjaka, ali je njegov šut iz prekida završio tik pored leve stative.

U 69. minutu sjajnu priliku je imao Simone Zaza, ali je Serhio Riko još bolje intervanisao, što je publika prepoznala pa ga je nagradila aplauzom.

Pet minuta kasnije, Zaza postiže i gol, ali se Italijan našao u ofsajd poziciji.

Do kraja nije bilo puno prilika, te je utakmica okončana bez golova.

Valnesja je sada 11. sa 40 bodova, dok je Sevilja i dalje na sigurnom četvrtom mestu sa 22 boda više od današnjih rivala.