09:40

Fantastičan pogodak postigao je mladi srpski reprezentativac iz redova Vitesea, a u derbiju 20. kola šampionata Holandije protiv Ajaksa. Ovo prosto morate da vidite, bravo Uroše!

vitesse.nl
vitesse.nl

Samo dva minuta od ulaska u igru bila su dovoljna nekadašnjem napadaču beogradskog Rada Urošu Đurđeviću da postigne gol odluke protiv Ajaksa, za pobedu njegovog Vitesea rezultatom 1-0!

Srpski napadač je ušao u igru u 83. minutu umesto Traorea, a već u 85. minutu je majstorskim potezima izbacio iz igre svoje čuvare i matirao golmana ''Kopljanika''!

Ovim golom, Đurđević je doneo šestu pobedu Viteseu od početka sezone, a prvu posle dva uzastopna poraza u prethodna dva kola.

Osim Đurđevića, trijumfu Vitesea doprineo je i Vejinović, koji je bio u startoj postavi domaćeg tima.