sreda 08.04.2015.
23:55

Teška, ali na kraju potpuno zaslužena pobeda Real Madrida protiv Rajo Valjekana.

Beta/AP Photo/Andres Kudacki

Fudbaleri Real Madrida su u okivru 30. kola španske Primere savladali lokalnog rivala Rajo Valjekano sa 2-0.

Dugo su se "Kraljevići" mučili protiv žilavog domaćina da bi tek u drugom poluvremenu uspeli da slome otpor.

Strelci za Real su bili Kristijano Ronaldo u 68. minutu i Džejms Rodrigez u 73. minutu.

U prvom poluvremenu bleda igra Reala, a domaći su na drugoj strani bili dosta dobar protivnik, igrali su agresivno, imali loptu u svom posedu, napadali, čak su uputili i više šuteva od gostiju, ali to nije dalo rezultata.

Posle pauze, gosti su zaigrali dosta angažovanije u napadu pa su se ređale opasne šanse pred golom Valjekana.

Konstantni napdai su urodili plodom u 68. minutu kada je Karvahal prošao po desnoj strani, sjajno je centrirao i na pravom mestu je bio Ronaldo, koji glavom šalje loptu u mrežu.

Nije Realu dugo trebalo da duplira prednost. Igrao se 73. minut kada je Rodrigez udarcem sa 16 metara matirao golmana Kobenja.