18:06

Fudbaleri madridskog Reala ostvarili su novi trijumf u španskoj Primeri, kako su u 23. kolu nadigrali ekipu Espanjola.

AP Photo/Francisco Seco

Izabranici Zinedina Zidana slavili su na "Santijago Bernabeu" sa 2:0 (1:0).

U prvih pola sata igre nije viđeno puno prilika, a onda je usledila opsada Madriđana.

Najpre je u 31. minutu poništen gol Kristjanu Ronaldu zbog ofsajd pozicije, da bi samo dva minuta kasnije Alvaro Morata savladao Dijega Lopeza.

Odličan centaršut je uputio Isko sa desne strane, Morata je dobro skočio i glavom smestio loptu iza leđa bivšeg golmana Reala.

Samo pet minuta kasnije, bivši napadač Juventusa je imao još jednu sjajnu priliku, ali je njegov udarac iz peterca Espanjola završio samo par centimetara pored leve stative.

To je bilo sve od prvog dela igre, a u nastavku smo na pravu priliku čekali do 70. minuta, kada je Ronaldo nakon centaršuta Morate, glavom sa smo par metara uspeo da prebaci čitav gol gostiju.

Ubrzo nakon toga Zidan je napravio izmenu, na teren je kročio Geret Bejl koji se vratio iz povrede, a Velšanin je zamenio strelca jedinog pogotka Moratu.

Imao je u nastavku Real dobru šansu preko Lukasa Vaskeza, ali je Španac za malo bio neprecizan, da bi Geret Bejl u 83. minutu postavio konačan rezultat.

Isko je još jednom spojio svog saigrača sa golom, uočio je da se Bejl dobro ubacuje, poslao mu dobru loptu iza odbrane gostiju, ovaj je rutinski sa leve strane pogodio dalji ugao gola Espanjola.

U drugom minutu sudijske nadoknade, glavni arbitar je dosudio penal za domaćina, ali je ubrzo promenio odluku.

Rezultat je ostao nepromenjen, Real ostaje prvi sa četiri boda ispre dBarselone, i utakmicom manje, dok je Espanjol deveti sa 32 boda, 20 manje od Reala.

23:17

Najbolji sudija lige, ne uem da proceni sta je start za zuti, a sta je penal. Divote. Morata bolji od Benzeme sot uporno pricam, ali mi neki ne veruju. Isko resio mec, vrhunskim asistencijama. Samo mi Zidan niej bas jasan sto je ubacivao Kasemira i MOdrica, lepo ej moga skroz da ih odmori bez obzira sot su bile iznudjene izmene, mogao je da ubaci nekog ko manje igra, jer realno Espanjol je bio bezopasan. Rutinska pobeda.

Benz9
21:11

Gledajući utakmicu stekao sam utisak da su obe ekipe dosle odraditi utakmicu bez da se umore...Tempo kao na prijateljskoj sto je, gledajući raspored, za Real odlično...

Herkules88
20:38

On resio mec? Mec je resio Isko sa dve asistencije

Breaking Bad
21:07

Ti baš ne gotiviš Bejla, nikad nisi napisao nešto pozitivno za njega.

Herkules88
18:18

Bejl je dobro krilo, ja to ne sporim niti sam ikada sporio, ali nije neki majstor, tehničar, kad ima veliki prostor opasan je, a na malom prostoru je beskoristan, to su cinjenice. A ovo za sinoc je ziva istina, Isko je pokidao, asistent kod oba gola a velica se Bejl koji je dao drugi gol, ako se on velica onda treba i Morata koji je dao prvi, razlika je jedino sto ni Morata ni Isko nisu marketinški jaki igraci

Real21
20:32
Di Magia
20:08

Ronaldo se vraca polako..Raduje to sto sve vise proigrava saigrace... Lep dribling iako neko ovde stalno ponavlja da on nije predriblao igraca vec 2-3 godine...

Madridista till I die
20:06
blackjack
19:28

Vaskez najgori na terenu.Momak je nevjerovatno sebica,puno grijesi.

Stefmajster
19:27

Svaka cast decku i dobro dosao! A onaj ne znam vise kako da ga nazovem, znaci svi saigraci prilaze i cestitaju mu, a on jadan da ne dodje i cestita coveku saigracu... sramota

Hala Madrid RM
19:27

Najjaci tim na svetu nastavlja da melje 💪💪💪

Al-Ahli najtrofejniji na svetu
19:21

vazna pobeda bez velikog broja prvotimaca...utakmica nije bila nesto kvalitetna,bez lepih poteza i real je ovo odigrao sa pola snage,igrali su tacno koliko im treba,nisu jurili i previse se zamarali sto je vazno jer real u narednom periodu ima gust raspored i par tezih utakmica...bejl se vratio i odmah dao gol vidi se da je zeljan fudbala i sa njegovim povratkom gledacemo mnogo jaci real i tim je sad kompletiran...na klupi takodje par veoma dobrih igraca koji su u odlicnoj formi kao sto su Isko koji je danas imao 2 asistencije,Rodrigez koji igra odlicno,Kovacic koji je danas bio mnogo dobar...odlicnih prvih 11,sjajna klupa i zidan moze da rotira igrace zbog svezine ekipe...odbrana je konacno odigrala odlicno jer espanjol nije imao sansu

Dzimi Humuhumunukunukuapua
19:18

Uživanje je gledati ovog novog Ronalda. Asistira, trči, ne pada, dodaje, izvodi aute, ne kuka na saigrače i čak je proslavio gol sa Moratom. Šteta što su ga oštetili za penal u zadnjem minutu. Samo neka ovako nastavi.

Nikolaus
22:43

Neprepoznatljiv je..Hoce i da dribla konačno.Bukvalno svaki njegov dribling je ponajbolja sansa za Real.Cini mi se samo da nije brz kao nekad.

NEMANJA RM
19:15

Dosadna utakmica bez puno izglednih prilika,Real imao kontrolu sve vreme i klasicno odradjivanje posle postignutog gola,lep potez Ronalda u prvom poluvremenu i raduje povratak Bejla jer sam njim je napad daleko jaci i ubojitiji.

Nikolaus
19:12

Sjajna partija Morate i Iska,Naćo zadovoljavajuće.Pepe je nažalost i dalje bolji stoper od Varana.Jedna šampionska partija.Morata zaslužuje da igra pre Benzeme,nadam se da ce početi protiv Napolija.Real polako ali sigurno koraca ka tituli..

Aleksandar Saša Đukić
19:50

Baš sam to i razmišljao dok sam gledao,Varane dosta stagnira,nije se baš nešto strašno poboljšao otkad je počeo igrati

Nikolaus
22:39

Čitavu sezone je standardan a ja ne vidim pomaka.Vec bi trebalo da bude jedan od najboljih stopera.Doduse,ima tek 23 i treba ga sačekati makar jos sezonu,dve ali treba imati kvalitetnog stopera na klupi koji može da uskoci umesto njega.

El Capitan
19:12

Siguran trijumf, dobrodošao nazad Gerete :D Udara Espanjol, više po igraičma nego po lopti po običaju. Hala Madrid!

P. S.
19:12

U bilo kom sastavu igra Reala je podjednako dosadna. Još ako protivnik ne pokazuje ni naznaku želje da pređe centar, pa čak ni da se brani kako treba, onda bi to bilo pravo vreme za šetnju da napolju ne pada kiša... :(

blackjack
19:25

bogami si ti povukao vlagu

Go Hard or Go Home
19:28

Najzabavnija je ona igra na Parku Princeva u Parizu. :)

Скаузерлија
19:10

Isko je vanserijski igrač i mislim da ga navijači Reala ne cene dovoljno. Za takvu njušku mora da ima mesta u bukvalno svakom timu.

19:28

Ne nego ga ti precenjujes, on mozda ovu utakmicu odigra odlicno, ali cim se ustali u prvih 11 pocne gubiti lopte raditi nepotrebne driblinge i unistavati akcije Reala.

Nikolaus
19:48

Cenimo ga,ne znam otkud ti to.Umesto koga bi on tebi igrao?Krosa,Modrica,Bejla ili Ronalda?

Luka Modric
19:09

Gareth bale is back!! Jedva doceko..obozavam ga..nema ga 3 mjeseca a ima golova ko benzema u ligi ili cak 1 vise..najbolji napadac reala :)

BekutaN
21:55

Huhua trkac 😅😅😅

S-I-M-K-E_
19:08

Ali taj nevjerovatan Ronaldov sujetni i kisjeli osmijeh sto nije dao gol...Svaka cast sudiji sto mu nije priustio to zadovoljstvo da sutira penal u 93 minutu.Iako nije bilo ofsajda,svaka cast za odluku.A sta reci za Espanjol,jednostavno oni ne zele nikad da igraju protiv Reala,barem malo da se potrude,ne i ne,ne zele.

Steffi
19:19

Ne neverovatan je tvoj kompleks, jedan od najboljih na svetu koliko god ga ti pljuvao. Samo pises o Ronaldu, smorio si sve ovde.

Nikolaus
09:47

Konačno neko iz njegovog tabora da mu kaze to..Hvala care.

fabricio
19:22

Tebra,kao prvo,Espanjol je tezak raspad ove sezone. A kao drugo da ti dam malu lekciju iz istorije. Kao sto je kod nas Partizan vs Zvezda najveci derbi,tako je Barsi taj gradski derbi sa Espanjolom. Naravno da kidisu protiv barse vise nego protiv bilo koga,ali kako to da znas kad se Geografija ne uci u trecem razredu osnovne skole. Kad krenes u 5. razred naucices !

fabricio
19:08

Real je i bez njega igrao sjajno(osim u Kupu). On im sad dodje kao neka vrsta pojacanja za nastavak sezone. Svaka cast,mogu misliti koliko ce mu znaciti na polju samopouzdanja ovaj gol odmah!

Ole Gunar Solšer
19:08
19:07

Lagana pobeda Reala, Ronaldo zavrsio karijeru onom defanzivcu elastikom, Bejl gol po povratku i naravno Real ostecen za penal, smesne sudije u ovoj ligi, Real bar za 15 penala ostecen ove sezone.

Stefmajster
19:29

ma jadan real... cuj ostecen za 15 penala ha haha ha ah aha ha ha ha ha... a koliko su sudije pomogle malom realu ove sezone to ne pricas