Raspucani 'Kneževi' deklasirali Marselj

Autor: Boban Filipović
subota 26.11.2016.
19:10

Monako je nastavio sa fantastičnim partjama, danas je u Kneževini 'pokerom' golova u mreži počašćen Olimpik iz Marselja.

Beta/AP Photo/Lionel Cironneau

Nadahnuti uspehom u Ligi šampiona i plasanom u nokaut fazu kolo pre završetka grupne, fudbaleri Monaka su nastavili da preslišavaju rivale na domaćoj sceni.

Tokom popodneva, Žardimovi puleni su razbili Olimpik iz Marselja sa 4:0 i ponovo privremeno zauzeli čelo tabele.

Bošilja je iz slobodnjaka doveo 'Kneževe' u vođstvo sredinom prvog poluvremena, a u narednih 15-ak minuta Žermen je sa dva gola širom otvorio vrata pobede.

Promene rezultata nije bilo do sudijske nadoknade kada je rezervista Kariljo postavio konačan rezultat.

Koliko dugo će Monako biti lider na tabeli Lige 1 zavisi od Nice, koja sutra na svojoj 'Alijanc Rivjeri' dočekuje Bastiju, a napominjemo da su 'Kneževi' najefikasniji tim u 'ligama petice' u dosadašnjem toku sezone.