Rapsodija u crvenom na "Vajt Hart Lejnu"

Autor: Boban Filipović
nedelja 31.08.2014.
16:26

Liverpul razbio Totenhem u gostima sa 3:0 na Rodžersovom jubileju i Balotelijevom debiju. Aston Vila bolja od Hala.

Beta/AP Photo/Bogdan Maran

"Redsi" i ove sezone terorišu "Pevce, danas u im na "Vajt Hart Lejnu" spakovali tri komada i zabeležili svoju drugu premijerligašku pobedu.

Gosti su poveli već nakon osam minuta igre, Henderson je odigrao za Sterlinga, ispao je Kabul, a Loris bio prinuđen da vadi loptu iz mreže.

Mario Baloteli se našao u startnoj postavi Liverpula, imao je nekoliko dobrih prilika, mogao da se proslavi na debiju, ali ga nije hteo gol.

Britain Soccer Premier League

Totehnem je najbolju priliku u prvom poluvremenu imao preko Čadlija u finišu, Minjole reaguje dobro i "Redsi" odlazena odmor sa minimalcem.

Međutim, posle samo nekoliko minuta igre u nastavku Liverpul postiže još jedan gol.

Dajer je neoprezno startovao na Džoa Alena u šesnaestercu, penal za goste, Džerard ne greši - 0:2. U istoriji Premijer lige jedino su Alan Širer i Frenk Lampard postigli više golova sa bele tačke od Stivi Džija.

"Pevci" srljaju u pokušaju da se što pre  vrate u meč, otovrio se prostor za kontre Rodžersovh pulena, u jednoj od njih Alberto Moreno postiže svoj debitnatski gol kojim definitivno rešava pitanje pobednika na pola sata pre kraja meča.

Nakon trećeg gola, Rodžers vadi iz igre Balotelija i šalje na teren Lazara Markovića.

Pobeda Liverpula je mogla da bude još ubedljivija, ali na kraju meča na semaforu piše 0:3.

Ovo je bio 100-ti put kako Brendan Rodžers vodi ekipu, nije mogao da poželi lepši poklon za jubilej.

Golovi OVDE.

Aston Vila je dobila kod kuće Hal Siti sa 2:1. Agbonlahor i Vajman su pogodili mrežu "Tigrova " u prvom poluvremenu, Nikica Jelavić je samo uspeo da ublaži poraz 15-ak minuta pre kraja.