Rajko prvo ''začarao mrežu'', a onda...

sreda 16.09.2015.
21:00

Velika iskušenja za Predraga Rajkovića već u uvodnim minutima meča na Stamford Bridžu protiv Čelsija.

Facebook,  ‎Maccabi Tel Aviv FC - מועדון הכדורגל מכבי ת"א‎
Facebook, ‎Maccabi Tel Aviv FC - מועדון הכדורגל מכבי ת"א‎

Prema očekivanju, Čelsi je pred svojim navijačima izvršio od starta pritisak na odbranu Makabija iz Tel Aviva, na čijem je golu debitant u Ligi šampiona, naš golman Predrag Rajković.

I već u osmom minutu, veliki problemi za popularnog Rajka - skrivio je jedanaesterac, startom na Vilijana, koji je bio u nezadrživom prodoru.

Eden Azar je uzeo loptu, šutirao sa bele tačke, ali Rajko je ''začarao'' mrežu - Lopta odlazi ''nebu pod oblake''!

Ostaje 0-0
!

Ovu situaciju pogledajte OVDE.

Međutim, samo osam minuta kasnije, Rajković je kapitulirao!

Slobodan udarac bio je za Čelsi sa nekih 35 metara od gola, iskosa sa leve strane, očekivao se centaršut Vilijana, koji je tu učinio, ali niko u kaznenom prostoru nije zakačio tu loptu koja je prevarila Rajkovića i završila u mreži - 1:0 za ''Plavce''.

Šta je, tu je, veliko iskustvo za našeg mladog golmana. Ne sumnjamo da će mu trener Slaviša Jokanović u poluvremenu pružiti podršku.

I vodeći gol Čelsija možete da vidite OVDE.